Yeni eğitim-öğretim yılı 02 Eylül 2019 tarihinde öğretmenler için mesleki çalışmalar programı ile başladı. Mesleki Çalışmalar Programı 02-06 Eylül 2019 tarihleri arasında 1 hafta sürecek şekilde Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Geliştirme ve Yetiştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı.

 

Eylül Dönemi Mesleki Çalışma programında İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Şube Müdürleri farklı okullarda öğretmenlerle buluşarak Bakan Ziya Selçuk ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı’nın öğretmenlerle canlı yayın buluşması programına katıldılar.

 

Program bu sabah Saat 09:30’da Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı’nın EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden Mesleki gelişim programları hakkında bilgilendirme konulu canlı yayın konuşması ile başladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk saat 10.10’da tüm öğretmenlerimize canlı yayınla seslendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özetle: Geçtiğimiz seminer döneminde doğa yürüyüşünden diksiyona, Müze eğitiminden dramaya kadar pek çok alanda eğitim seçenekleri sunduk. Katılım beklediğimizin çok üstündeydi. Yazın da hizmetiçi eğitim programı ile drama, yazılım geliştirme uzmanlığı, zeka oyunları, okul yöneticiliği ve masal anlatıcılığı gibi pek çok mesleki gelişim sertifika programına binlerce öğretmenimiz katılım sağladı. Bundan sonraki süreçte ise halk oyunları, ritim, Müzik, yapay zekâ vb. mesleki gelişim programını sizlere yayılımını arttırarak sunmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizin erişimini arttırmak için öğrenme yönetim sertifika programını başlatacağız. Mesleki gelişim programlarına başvuru ve katılım konularında iyileştirmeler yapıyoruz. 5 olan merkezi eğitim merkezini 7’ye 5 olan mahalli eğitim merkezini 10’a çıkaracağız. Eğitim uzun bir yolculuktur. Bu uzun yolculukta hepinize her yeni gün için kolaylıklar dilerim.’’ Dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç yeni eğitim-öğretim yılı mesajında: ‘‘Doğum Günüdür Eylül… Gözleri kendisine Emanet edilen çocuklarda olan tüm öğretmenler için. Yaprakların düşmesiyle başlar hayat ve okul. Toprak gibi mümbit sineleriyle çocuklarına sarılmak, onlara dokunmak, onları, iki günü birbirine eşit yetiştirmemek için mum gibi eriyen öğretmenlerin doğum günüdür Eylül. İşte yine geldi!. Kimine göre yoğun, kimine göre keyifli bir dönem başlıyor. Yeni Eğitim-öğretim yılında tüm idareci ve öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.’’ Dedi