Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İŞÇİ HAKLARI VE TOPLUMSAL ADALET İÇİN TOPLANDILAR

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi tarafında Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda “İşçi Hakları ve Toplumsal Adalet İçin” konulu basın açıklaması yapıldı.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi, işçi sınıfının haklarını korumak ve toplumsal adaleti sağlamak amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Hüseyin Ovalı tarafından yapılan açıklamada küresel kapitalist düzenin işçi ve emekçileri her geçen gün daha da sıkıntıya soktuğunu belirterek, emekçilerin kanını emen bu çürümüş düzenle mücadele edeceklerini vurguladı.

 

KADRO TALEBİ VE AYRIMCILIK KARŞITI DURUŞ

Ovalı, belediye şirketlerinde çalışan işçilere yönelik kadro talebini yineledi ve kamu işçisi statüsünün belediye şirket işçilerine de sağlanmasını istedi. Ayrımcılığa karşı net bir tavır alarak, eşit ücret ve haklar temelinde gerçek bir kadro verilmesini talep etti.

 

VERGİ ADALETİ İSTİYORUZ

İşçilerin üzerindeki vergi yükünün azaltılması ve vergi adaletinin sağlanması gerektiğine vurgu yapan Ovalı, zengin kesimin daha az vergi öderken, çalışan kesimin vergi yükünün artmasını eleştirerek, vergi sisteminin yeniden düzenlenmesi çağrısı yapıtı.

 

EMEKLİLİKTE ADALET ARAYIŞI

Başkan Ovalı emeklilikte yaşanan adaletsizliklerin altını çizerek, emeklilik aylıklarının düşüklüğüne dikkat çekti. Aylık bağlama oranlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek emeklilerin yaşam standartlarının yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

 

KADIN EMEKÇİLERİN SESİNE DESTEK

DİSK’li kadın emekçilerin Balıkesir Şubesi bünyesinde faaliyet yürütecek kadın komisyonunun önümüzdeki dönemde hayata geçeceğini de ifade eden Ovalı, Toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ve kadına karşı şiddet gibi konularda DİSK’ li Kadın  emekçilerin seslerini duyuracaklarına dikkat çekti.

 

MÜCADELE KARARLILIĞI

Basın açıklamasının sonunda, işçi sınıfının mücadele azmi ve birlik ruhuna vurgu yapan Şube Başkanı Ovalı, emeğin hakları, demokrasi, eşitlik ve adalet için kararlılıkla mücadeleye devam edeceklerini ifade etti. Sermayenin işçi sınıfını ezdiği ve sömürdüğü düzene karşı seslerinin yükselmeye devam edeceğini söyledi.