Balıkesir Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına Ekrem Gökay Yüksel’in getirilmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nde çalışmalar hiç hız kesmeden devam ediyor.

 

Kadın Aile Çocuk ve Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Emine Aktan Özçelik’in başkanlığında Atatürk Parkı içinde bulunan Grande Havuz Başı’nda Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel’in eşi Burcu Yüksel, Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş bayanlar ile Yönetim Kurulunda bulunan üyelerin eşleri katıldı.

Kadın Aile Çocuk ve Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Av. Emine Aktan Özçelik toplantıda yaptığı konuşmada “Malumunuz olduğu üzere 8 Ekim 2019 tarihinde sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin takdirleri ile ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın beyefendinin görevlendirmesi ile İl Başkanımız Ekrem Gökay Yüksel Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığına, ben ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımda görevlerimize atanmış bulunmaktayız. İl Başkanımız Ekrem Gökay Yüksel’in takdirleri ile Kadın, Aile , Çocuk ve engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktayım. sorumlu 8 yönetim kurulu üyesi arkadaşım ile İl başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyiz. İl Başkanlığımız olarak göreve başladığımız günden bu yana çeşitli alanlarda çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Benim sorumluluğumda olan Kadın, Aile, Çocuk ve Engelliler ile ilgili olan faaliyetlerimizi hızlandırmak,faaliyetlerimizde bizim için çok değerli olan ve çalışmalarımızı onurlandıracak olan katılımınızı sağlamak amacıyla mevcut toplantıyı yapmış bulunmaktayız. Öncelikle şunu ifade etmekte fayda görüyoruz 25 kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü“ olarak anılmaktadır. Şiddetin fiziksel, psikolojik , ekonomik her türlüsü hastalıklı ve bulaşıcı bir davranış biçimidir. İzah ettiğimiz nedenle ve bir takım bilimsel veriler sonucunda ulaşılan sonuç şiddeti sürekli gündemde tutmak yerine toplumda ve ailede kadını güçlendirmenin , kadına şiddetle mücadelede kanaatimizce daha faydalı ve etkili olacağıdır.şiddetle Topyekün: Ailede , okula, sosyal medyada , işyerinde , hayatın her alanında mücadele yapılmalı, her alanda şiddetin her türlüsünü önlemek için çalışmalar yapılmalıdır. Kadına yönelik şiddeti yok etmenin rolü kadını güçlendirmekle mümkündür. İl başkanlığımızın çalışmaları ile benim sorumlu olduğum alanla ilgili olarak “Kadın, Aile , Çocuk ve Engelliler Komisyonu“ kurulmuştur” diye konuştu.

Toplantı sonunda komisyon çalışma görevlendirmeleri yapıldı. Bayanlar toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi.