Anadolu Etap’ın MİÇO Projesi kapsamında Tahirova Çiftliği’nde misafir ettiği mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik yaz eğitimleri devam ediyor.

 

 Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen eğitimler kapsamında misafir işçi çocuklarına Eğitimlerini Destekleyici Okul Öncesi Eğitim, İlkokul Destek Eğitimi ve Ortaokul yaş guruplarında Türkçe, İngilizce, Fen Bilgisi ve Matematik dersleri veriliyor.

 

Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi Anadolu Etap MİÇO (Misafir İşçi Çocukları) Projesi ile mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına kesintisiz eğitim desteği vermeye devam ediyor.  Anadolu Etap’ın Tahirova çiftliğinde kurduğu okuldaki MİÇO’lara, Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında açılan kurslarda görevlendirilen 6 öğretmen ile çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler veriliyor. Okul Öncesi Yaş grubuna okul öncesi etkinlikler; ilkokul yaş grubuna eğitim desteği kursları ve ortaokul çağındaki çocuklarımıza Türkçe, İngilizce, Fen Bilgisi ve Matematik derslerini içeren kurslar veriliyor.

 

Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin ERBAY ve Müdür Yardımcısı Burak ATA program kapsamında görev alan öğretmenleri ve katılımcı öğrencileri Tahirova çiftliğindeki sınıflarında ziyaret etti. Çiftlik Müdürü Mehmet Diler ve Kamu İşleri Müdürü Tahir Kalyoncu’dan  projenin mevcut durumu hakkında bilgi alan ERBAY, “Mevsimlik işçi ailelerinin çocuklarının yaz mevsiminde birçok alanda böyle nitelikli eğitim desteği alması onlar ve aileleri açısından büyük önem taşıyor. Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak MİÇO projesine memnuniyetle destek veriyoruz. Bu projeye katılan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin taleplerini, ihtiyaçlarını ve proje kapsamındaki eğitim süreçlerini yakından takip ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

 

Anadolu Etap ve Gönen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle eğitim verilen 4-15 yaş aralığındaki 95 MİÇO, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları Ağustos ayı sonunda Tahirova Çiftliği’nde düzenlenecek etkinlikte sergilemeye hazırlanıyor.