Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi iş birliği ile Duba ve Sarımsaklı Plajları’nda “Plajına Sahip Çık” kampanyasıyla çevre bilinçlendirme etkinlikleri düzenlendi

Ayvalık Belediyesi 6-7 Ağustos tarihlerinde mavi bayraklı Duba Plajı ve Sarımsaklı Plajı’ndaki etkinliklerde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Vehbi Yörük, Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Erkan Cılak, İşletme İştirakler Müdürü Lütfü Kotan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Atık Şube Müdürü Volkan Karateke, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Şube Müdürü Kadriye Güldüren ve belediyelerin çalışanları, TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) İzmir Şubesi Proje Koordinatörü Saygın Yörük ile plaj sakinlerine yönelik çevre bilinçlendirme etkinlikleri düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında Susurluk’tan gelen çocuklar, Kültür İşleri Müdürlüğü ev sahipliğinde tekne ile Alibey (Cunda) Adası’na geçtiler ve Rahmi Koç Müzesi’ni gezdiler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür İşleri Şube Müdürü Kadriye Güldüren organizasyon ile ilgili yaptığı konuşmada “Susurluk ve Ayvalık Kültür Müdürlerimizin emekleri ve katkıları neticesinde, Susurluk ilçemizde ikamet eden çocuklarımızın hayatlarına Ayvalık’ta geçirdikleri güzel bir gün kazandırdık. Emeklerine sağlık. Ayvalık Kültür Müdürümüze gösterdiği misafirperverlik için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Atık Şube Müdürü Volkan Karateke ise yaptığı açıklama “Geçtiğimiz aylarda Ayvalık ilçemiz ile ilgili stratejik plan toplantıları yapmıştık. Burada geliştirdiğimiz iş birliği neticesinde, bu çalışmaları gerçekleştirdik. Bu iş birliği çalışmalarının daha da güçlenerek devam etmesini istiyoruz. Emekleri için İşletme İştirakler Müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum” dedi.