CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri ile görüşme gerçekleştirdi. CHP'nin 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde İzmir ve Balıkesir'den çıkaracağı adayları da ilk kez kamuoyuna duyurmuş oldu

CHP'den yapılan resmi açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini, parti genel merkezindeki makamında görüşme gerçekleştiği belirtildi.

İKİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ADAYI NETLEŞTİ
Bugüne kadar açıklamadığı İzmir hakkında adayı konusunda sessiz kalmayı tercih eden Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı görüşme esnasında isim vererek İzmir ve Balıkesir'de kimlerin aday gösterileceğini belirtti. Bir süredir İzmir için aday olacağı iddia edilen CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Önceki Dönem Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın hakkındaki iddialara yanıt veren Kılıçdaroğlu, Akın'ın Balıkesir'den aday gösterileceğini belirterek, İzmir adayının kim olduğunu ilan etti.

"İZMİR'DE ADAYIMIZ TUNÇ SOYER OLACAK"
Kılıçdaroğlu söylentiler hakkında "Ahmet Akın’ın İzmir ile alakası yok. Ahmet Akın bizim Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayımızdır. Geçen seçimde de öyleydi ancak İYİ Parti ile ittifak kapsamında İYİ Parti’ye bıraktık ama olmadı. Şimdi de Balıkesir adayımız Ahmet Akın’dır” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, "Adayımız elbette Tunç Soyer olacak" şeklinde konuştu.