Saadet Partisi Edremit İlçe Teşkilatı, aylık divan toplantısını yaptı. Toplantıda yerel seçimlerde izlenecek yol haritası hakkında açıklamalar yapıldı.
Saadet Partisi Edremit İlçe Teşkilatı, aylık divan toplantısını yaptı. Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanı Ahmet Pınar başkanlığında yapılan toplantıya, merhum milli görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın Altınoluk’ta ikamet eden 32 yıllık koruma şoförü, emekli polis Osman Akgün de katıldı. Osman Akgün’ün de katılımcılara hitab ettiği divan toplantısında bazı açıklamalar yapan İlçe Başkanı Ahmet Pınar şu hususlara değindi: Yaklaşık 5 ay sonra ülke genelinde yapılacak olan mahalli idare seçimlerine doludizgin hazırlandıklarını belirten Pınar şunları kaydetti: ”Seçimlerde bizim temel vaadimiz, belediyelerin kesinlikle partizanlıktan kurtulacakları, yolsuzluk ve israfa kesinlikle fırsat vermeyecekleri, şeffaf olacaklarıdır. Belediyelerin kendilerine emanet edilen mala, mülke, paraya yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacaklarını, işi ehline vereceklerini vadediyoruz. İçimizden birileri, ‘Bizim çoluk çocuk var, bekliyor sırada, ne yapacağız’ derse, biz onların içinde ehil olanları değerlendiririz ama bizim mahalli idarelerde kalkınmaya yönelik atacağımız adımlarla şehirlerde belediyenin oluşturacağı iş imkanının çok üstünde de bir iş imkanı inşallah sağlanacak ve bu en çok eşitler arasında, mağdurlara verilecek. Onun için bu seçimlerde iddialıyız.

Körfezimizin beton yığını haline gelmesini istemiyoruz ve kibir kulelerine asla izin vermeyeceğiz. Onun için biz farklıyız. Kırsal alanda, köylerde ve inşallah yeri geldiği zaman da beldelerde, oraları şehrin sahip olduğu bütün imkanlara kavuşturmak için ayrı bir çaba sarf edeceğiz. Nasıl ki 1989 ve 1994’ten sonra Türkiye’de bir Milli Görüşçü belediyecilik anlayışı yerleştiyse, şimdi biz ‘selametçi’ bir görüşün nasıl belediyelere, mahalli idarelere hakim olacağını ve nasıl bir anlayışla buraları yöneteceğini insanımıza göstereceğiz.”

Serbest bırakılan Rahip Brunson olayına da değinen Pınar bu konuda da şunları söyledi:”Yine Amerikayı dize getirdiler!..’Al papazı, ver papazı.’ dediğiniz papaz için gizli tanıklar, sudan sebeplerle ifadelerini değiştiriyor ve papaz serbest kalıyorsa yargı bağımsızlığı yok demektir; ama siz yine de elinizdeki medya ile bunu bir başarı gibi göstermeyi becerirsiniz. Aylardır elinizdeki medya ile rahibin 15 Temmuz olaylarının planlayıcısı olduğunu anlattınız. Hatta ekonomideki problemlerin sebebi bu olaymış gibi lanse ettiniz. İşin sonunda; rahibi uçağına bindirip ülkesine gönderdiniz.Yargı bağımsızlığının olmadığı bir ülkede ekonomi iyi olmaz. Yatırımcılar ürkektir, paralarını riske atmazlar. Geçici, müspet dalgalanmalar kimseyi aldatmasın. Siyasetçiler, yöneticiler ülkelerinin itibarını kör hamasete kurban etmemelidirler.”