21. Ulusal/5. Uluslararası Turizm Kongresi, 15-17 Ekim 2020 tarihlerinde Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde Edremit Körfez bölgesinde gerçekleştirilecek.

İlk kez düzenlendiği 1990 yılından itibaren Türkiye’de turizm alanında düzenlenen en büyük bilimsel etkinlik olarak nitelendirilenKongre Yürütme Kurulundan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yusuf Aymankuy ve Burhaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’u makamında ziyaret ederek kongre çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, turizm alanının en prestijli organizasyonun ilk kez Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kongre Yürütme Kuruluna üniversite yönetimi olarak her türlü desteği vereceklerini bildirdi. Yürütme Kurulu da Rektör Prof. Dr. İlter Kuş’a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, kongreye ev sahipliği yapacak üniversiteye verilen Kongre Plaketini takdim etti.