Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Üyeleri ile bir araya geldi.

Balıkesir’deki sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının temsilcileriyle sık sık bir araya gelen Vali Ersin Yazıcı, bu defa da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Marangozlar sitesini ziyaret ederek buradaki marangoz esnafıyla buluştu, onlarla sohbet edip karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Esnafın ilerlemesi, gelişmesi ve sorunlarının giderilerek çözüm bulunması noktasında yanlarında olduklarını vurgulayan Vali Yazıcı, “Vatandaşlarımız ile sürekli iç içeyiz. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesinde birkaç ay önce temelini attığımız Marangozlar Sitesi alanında esnafımızla bir araya geldik. Esnaflarımızın taleplerini ve isteklerini kendilerinden dinledik. Bana iletilen konuların tek tek takipçisi olacağım. Sorunların çözümü noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

BİZLER HALKIN HİZMETKÂRLARIYIZ

Esnafın ekonomiye artı değer kattığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez.  Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Sık sık esnafımızı ziyaret edip onların çayını içerek, dertlerini, sıkıntılarını dinliyor, sohbet ediyor ve esnaflarımıza misafir oluyoruz. Hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onların sorunlarını dinlemeye devam edeceğiz. Halkla iç içe yan yana hizmeti esas bildik ve bu nedenle her daim vatandaşlarımızın yanındayız. Balıkesir esnafı şunu bilmelidir; hiç çekinmeden her türlü sıkıntısını ve ihtiyacını bizlere iletebilir. Her bir vatandaşımız ve her bir vatandaşımızın fikri, önerisi bizim için çok değerli. Balıkesir’de yaşayan her bir vatandaşımızı bir bütünün parçası olarak görüyoruz” diye konuştu.

DEVLET-VATANDAŞ BAĞI GÜÇLENİYOR
Bu tür ziyaretlerle devlet-vatandaş arasındaki bağları daha da güçlendirdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, esnafların ülke ekonomisi açısından çok önemli görev üstlendiklerini belirtti.  Yazıcı, “Bizim yönetim anlayışımızda birlikte yönetme ilkesi vardır. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. Esnafın talep ve beklentilerini dinlemek, varsa sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunmak üzere önümüzdeki süreçte çeşitli bölgelerde esnaf ziyaretlerimizi sıkça gerçekleştireceğiz” dedi.

“EKONOMİK TAARRUZA ÜRETEREK KARŞI DURACAĞIZ”

Devletin en önemli görevinin vatandaşın ihtiyaçlarını, sorunlarını zamanında ve süratle gidermek olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, ülkemize karşı yürütülen ekonomik taarruza üretim yaparak karşı durulacağını kaydetti. Yazıcı şunları söyledi; “Gün birlik olma günüdür. Birbirimize güvenle bakalım. Şartlar ne olursa olsun, benim isteğim, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde olmanız, birbirinize kenetlenmenizdir. Ekonomik taarruza üreterek karşı duracağız, yerli ve milli yatırımlara önem vermemiz gerekiyor. Her şeyimizi kendimiz üretmeliyiz. Güzel şeyler oluyor, güzel şeyler olmaya devam edecek. Her şeye rağmen Türkiye Cumhuriyeti yoluna devam ediyor. Hiç kimse de bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Herkes çok çalışacak. Burayı temizleyen arkadaşımdan en üst sanayiciye kadar herkes çok çalışacak. İşinin en iyisini en kalitelisini yapacak. Ürettiği mamulü dünya standardında üretecek. Bizim büyük hedeflerimiz var. Büyük bir ülke olacağız. Bunu elbirliğiyle başaracağız. Benim yaptığım işten ne olur demeyin. Herkes işini en iyisini en kalitelisini üretecek. Dünya standardı, Avrupa standardı ne ise ona göre üreteceksiniz. Malımızla ürünümüzle her şeyimizle göğsümüzü gere gere örnek olacağız. Balıkesir’in bu konuda tarımdan sanayiye kadar hemşehrilerimin gayretini samimiyetini, özverisini görüyorum. Büyük gurur duyuyorum. Bu şehirde Vali olmaktan da çok mutluyum. Çünkü bu şehrin insanları topraktan başlayıp sanayiciye kadar her şeyin en güzelini üretmeye gayret ediyor. Marangozlar sitemiz hayırlı olsun, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.”

ESNAFLARDAN VALİ’YE TEŞEKKÜR
Bu tür ziyaretlerle vatandaşların sorunlarını kendilerinden dinlediğini ifade eden Vali Yazıcı, insanları dinleyerek, onların sorun, talep ve eleştirileriyle daha iyi hizmet verebileceklerini kaydetti.Vali Ersin Yazıcı ile esnaf ve sanatkârların dilek, temenni ve sorunları ile alakalı, verimli bir görüşme yaptıklarını söyleyen Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kamil Güler ise gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Ersin Yazıcı’ya esnaf ve sanatkârlar adına teşekkür etti.