Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, önceki sabah Batman’da operasyona giden zırhlı askeri aracın geçişi esnasında El Yapımı Patlayıcı (EYP) saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer için bir taziye mesajı yayımladı.

“GÜZEL VATANIMIZI BU AŞAĞILIK HAİNLERE BIRAKMAYACAĞIZ”
Mesajında üzüntüsünü dile getirirken terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Vali Ersin Yazıcı, şunları kaydetti;
“Batman’daki alçak saldırıda hayatını kaybeden hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer kardeşimizin şehadet haberini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Bu hain saldırıyı en şiddetli bir şekilde kınıyorum.  Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Milletiyle ve devletiyle bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, bu hain saldırılar karşısında da sağduyusunu ve metanetini asla kaybetmeyecektir. Bu milletin huzurunu bölmeye kimsenin hakkı yok. Son terörist kalıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız.”

“ VATAN SİZE MİNNETTAR”

Teröre karşı tek vücut ve tek ses olarak karşı duracaklarını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, mesajının sonunda, “Yaşanan terör olaylarında Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Okan Dinçer ile birlikte vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, Şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Aziz Şehitlerimiz, vatan size minnettardır. Önünüzde bir kere daha saygıyla eğiliyoruz” ifadelerine yer verdi.