Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

AK BELEDİYECİLİK KAZANACAK!

Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka ”Vatandaşlarımızın doğumundan vefatına kadar hizmetlerindeyiz” dedi.

Karesi İlçe Başkanı Hakan

Başkan Aka, gıdadan çatıya, hasta yatağından engelli aracına kadar her konuda ellerinin Karesi’nin fakirinin, yoksulunun, ihtiyaç sahibinin üzerinde olduğunu; yardımların sadece Ramazan ayında değil, yılın 12 ayında gerçekleştirildiğini söyledi. Karesi, ekonomi, turizm ve şehirleşme açısından hızla gelişirken, sosyal projelerle Karesi halkının her kesimine dokunmaya çalıştıklarını belirten Başkan Hakan AKA, AK Belediyeciliğin elinin her zaman ilçenin fakirinin, yoksulunun ve ihtiyaç sahibinin üzerinde olduğunu ifade etti. Başkan Aka, ilçede sosyal hizmetlere ve sosyal projelere büyük önem verdiklerini, belediye olarak Karesi’ de yaşayanların doğumundan, vefatına kadar bir hizmet ağını kendilerine görev edindiklerini belirtti. AKA, “Karesi deki yoksulun, fakir fukaranın evine sadece Ramazan ayında değil, yılın 12 ayında gıda desteği veriyoruz. Bunu yaparken de muhtarlarımızla, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile uyum ve koordineli olarak çalışıyoruz. Sadece gıda değil elbette, hemen hemen her konuda Karesi halkının destekçisiyiz. Bir talep geldiğinde Sosyal İşler Müdürlüğümüz o eve giderek ihtiyaçları belirliyor ve gidermek için çalışmalara başlıyor. İnsanımızı aç ve açıkta bırakmamak için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapma gayretindeyiz” dedi.

Reklam etmeden, incitmeden
Başkan Aka desteklerinin sadece gıda ile sınırlı olmadığını da ifade ederek, Barınma ihtiyacı, çatı onarımına, ev eşyasından yakacağa, hasta yatağından engelli aracına kadar her türlü ihtiyaçta vatandaşımızı yalnız bırakmıyoruz. Ama elbette belediye olarak ‘yardımların gizli olanı makbuldür’ anlayışıyla hareket ediyoruz. İhtiyaç sahibi insanlarımıza, onları asla reklam etmeden, incitmeden yardım ve desteklerimizi ulaştırıyoruz. Bu şehrin fakir fukarası, yoksulu, ihtiyaç sahibi bizim insanımız, onlara destek olmak bizim öncelikli görevimiz” diye konuştu.

Başkan Aka şöyle devam etti “Tarihi ve kültürel sosyal gezilerden, ücretsiz meslek edindirme programlarına, engelsiz yaşamdan sıfır atık projelerine kadar geniş bir yelpazede sosyal projeler gerçekleştirdik. ‘ Karesi Sosyal Kart’tan İHA Eğitim kursuna kadar her biri, farklı kesimlere yönelik ihtiyaçları karşılamayı amaçlıyor. Ayrıca, ücretsiz eğitim programları ve kurslarımız ile vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.”

“Her hayata dokunuyoruz”

Başkan Aka, sosyal projelerle ilgili yaptıkları çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: Evde Bakım Projelerimiz kapsamında, ‘Bereket Büyüklerimizdedir’ diyerek, sosyal vefa ekibimiz aracılığıyla yaşlılarımıza ve ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, onların günlük yaşamlarında destek oluyoruz. Bu projelerle, toplumumuzun her kesimine ulaşmayı ve onların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Her bir sosyal sorumluluk projesi, ilçemizin sosyal yapısını güçlendiriyor ve Karesi refahını artırıyor. Bütün bu çalışmalarımız, ilçemizin her bir ferdine dokunmak ve onların yaşam kalitelerini yükseltmek için yapılmaktadır. AK Belediyecilik olarak, halkımızın yanında olmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara hizmet etmek bizim en büyük önceliğimizdir. Sosyal sorumluluk projelerimizle, Karesililerin hayatlarına olumlu dokunuşlar yapmak, onların günlük yaşamlarını iyileştirmek ve geleceklerine yatırım yapmak için sürekli çaba sarf ediyoruz.” 31 Mart 2024 Tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerdede Büyük Şehir Belediye Başkan Adayımız Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkan Adayımız ile birlikte Tarihi bir oy oranıyla yeniden Ak Belediyeciliği sürdürmeye ve vatandaşlarımızın Doğumdan Ölüme kadar geçen her sürede yanlarında olmaya devam edeceğiz. Dedi