Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

VATAN PARTİSİ’NİN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI BELLİ OLDU

‘’Rantçı yönetimlere son! Balıkesir’de kamu hizmeti devrimi’’ sloganıyla seçimlere katılan Vatan Partisi, Balıkesir BŞB başkan adayının yanı sıra 6 ilçede belediye başkan adayı çıkarırken, 10 ilçede de belediye meclis üyeliklerine talip oldu.

‘’Rantçı yönetimlere son! Balıkesir’de

Balıkesir’in iki büyük ilçesi olan Edremit ve Bandırma’da dinamik ve iddialı adaylar açıklandı. Edremit’te biyolog olan ve aynı zamanda Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Şube Başkanlığı görevini yürüten Engin Deniz Tören Aksoy belediye başkan adayı olurken, Bandırma’da ise tiyatro eğitmeni Onur Koçyiğit belediye başkanlığına talip oldu.

Diğer siyasi partilerin aksine genç adaylar çıkaran Vatan Partisi’nde BŞB adayı Emre Albayrak 34, Edremit adayı Engin Deniz Tören Aksoy 41, Bandırma adayı Onur Koçyiğit ise 39 yaşında.

Karesi Belediye Başkan Adayı Fikret Taşdemir, partisinin uzun yıllardır Karesi ilçe başkanlığını yapıyor. Taşdemir, Bulgaristan göçmeni ve işçi emeklisi. Altıeylül Belediye Başkan Adayı Necla Bilener, partisinin eski Balıkesir merkez ilçe başkanlarından. Uzun yıllardır Cumhuriyet Kadınları Derneği Balıkesir Şubesi’nde aktif rol üstlenen Bilener, aynı zamanda Balıkesir Kent Konseyi Kuva-yı Milliye Meclisi’nde bulunuyor.

Vatan Partisi, Balıkesir’in göz bebeği ilçelerinden Ayvalık ve Burhaniye’de ise tecrübeli adaylara sahip. Burhaniye adayı Kamil Yakar, partisinin eski İstanbul Kadıköy ilçe başkanlarından ve işçi emeklisi. Ayvalık adayı Kadri Bülent Önal, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu, yüksek lisans eğitimini İngiltere’de Uluslararası İşletmecilik alanında tamamladı. Bankacılık, tarım ve medya sektörlerinde yöneticilik yaptı.

Vatan Partisi bu ilçelerin dışında Balya, Bigadiç, Havran, Kepsut ve Susurluk ilçelerinde belediye meclis üyeliklerine adaylar çıkardı.