Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kızılay’ın yeni projesinde pilot il Adana oldu

TÜRKİYE’NİN İYİLİK ELİ OLARAK BUGÜNE KADAR ÇOK SAYIDA PROJEYİ HAYATA GEÇİRİP, GÖNÜLLERE DOKUNAN KIZILAY, TALASEMİ HASTALARI İÇİN SADIK BAĞIŞÇI HAVUZU OLUŞTURMAK AMACIYLA BİS (BİZ İYİLİK SEVERİZ) PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ. GENEL BAŞKAN YARDIMCISI RAMAZAN SAYGILI, ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MERYEM TUNCEL’İ ZİYARETİNDE PROJE HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNDU.

TÜRKİYE’NİN İYİLİK ELİ OLARAK

Türkiye’nin iyilik eli olarak bugüne kadar çok sayıda projeyi hayata geçirip, gönüllere dokunan Kızılay, talasemi hastaları için sadık bağışçı havuzu oluşturmak amacıyla BİS (Biz İyilik Severiz) Projesini hayata geçirdi. Adana projede pilot il oldu.

Türkiye’nin iyilik eli olarak bugüne kadar çok sayıda projeyi hayata geçirip, gönüllere dokunan Kızılay, talasemi hastaları için sadık bağışçı havuzu oluşturmak amacıyla BİS (Biz İyilik Severiz) Projesini hayata geçirdi. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’i ziyaretinde proje hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Saygılı, Türk Kızılay-Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ve Adana Şehir Hastanesinin birlikte gerçekleştireceği ve 2024 yılının sonuna kadar sürecek BİS (Biz İyilik Severiz) Projesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Saygılı, projenin ilk etapta yaklaşık 300 talasemi hastasına SBH (Sadık Bağışçı Havuzu) oluşturulması ve özellikle daha sonra bu hastalarda komplikasyon oluşumunu en aza indirgemeyi amaçlayan bir çalışma olduğu kaydetti. Saygılı, “Projemizin pilot çalışması 300 hasta ile başlayacak olmakla birlikte sonrasında proje çıktıları değerlendirilip tüm talasemi hastalarını kapsayacak” dedi.

Saygılı, Kızılay olarak bölgede Talasemi hastaları için Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ile Adana Şehir Hastanesi bilim insanları ile müşterek çalışarak hem farkındalık oluşturmak, hem de talasemi hastalarının tedavilerinin daha düzenli yapılması konusunda işbirliğini artıracaklarlarını ifade etti.

Adana’nın pilot uygulama ili seçildiği projenin adım adım diğer illere örnek olacağını belirten Saygılı, “Biz İyilik Severiz (BİS) projesi önemli bir farkındalık oluşturacak. Projemizin şifa bekleyen tüm kardeşlerimize şifa olmasını diliyorum” diye konuştu.

Saygılı, Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezimizin deprem dahil olmak üzere her zaman için kan stoklarının sağlanması konusunda göstermiş olduğu başarılı çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ise Kızılay’ın iyilik adına hayata geçirdiği projeleri yakından takip ettiklerini belirterek, talasemi hastalarının gönüllerine dokunacak bu projenin de hedefine ulaşacağına inandığını bildirdi. Tuncel, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Projenin hedefine ulaşması için biz de ekibimizle birlikte elimizden gelen tüm çabayı göstermeye hazırız” dedi.