Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Psikolog Atasever: “Toplumumuzda herkesin bir psikoloğu olmalı”’

Erzurum’da hizmet verecek olan

Erzurum’da hizmet verecek olan tam teşekküllü ’oyun terapi odalı’ psikolojik danışmanlık merkezinin açılışına yoğun ilgi oldu.

Psikolog Şeyda Atasever tarafından açılan psikolojik danışmanlık merkezinin Erzurum’da önemli bir boşluğu dolduracağı ifade edildi. Psikolog Şeyda Atasever’in büyük destekçisi anne Ayşe Atasever ve baba Avukat Enver Atasever, ’Biricik evladımız, kızımız Şeyda’nın psikolog hizmeti vermesinden dolayı çok onurlu ve gururluyuz. Erzurum’a hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştular. Atasever ailesi kurdela kesiminden sonra, konuklarına ikramlarda bulunurken, psikolojik danışmanlık merkezinin hayırlı olmasını temenni ederek davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiler.

“Toplumumuzda herkesin bir psikoloğu olmalı”

Psikolog Şeyda Atasever, hem çocukların hem de yetişkin ergenlerin daha fazla psikoloğa ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Son yıllarda dünya genelinde insanlar psikolojik ve sosyolojik olarak sıkıntılı süreçlerden geçti. Artık bu süreçte insanlar fizyolojik hastalıkları gibi aynı şekilde psikolojik sorunlarını da rahatça anlatmaya ve danışmaya başladılar. İnsanlar psikolojik hastalıklılarını artık normalleştirmeye başladılar. Özellikle merkezimizde çocuklar, ergenler ve yetişkinler için psikolojik danışmanlık hizmetleri vermeye başladık.” dedi.

“Bu bir eksiklik, bir ayıp değil”

Sadece özel ihtiyaç sahibi çocuğa sahip ailelerin değil, toplumda herkesin bir psikoloğu olması gerektiğini ifade eden Atasever, “Çünkü uzman biriyle içimizdekileri dertleşmek, güncellemelerimizi yapmak, ağlayamadığımız şeyler için ağlamak, ruhsal anlamda biraz daha güçlenmek ancak psikolojik destekle mümkün olur. Özel çocukların neyi yapabildiklerini, neyi yapamadıklarını anlamak özümseyebilmek ve kendi yol haritalarının doğru kurabilmeleri, çizebilmeleri için psikolog şart. Bu bir eksiklik, bir ayıp, bir etiket değil. Artık bence psikoloğu olmayan etiketlenmeli. Çünkü öyle zamanlardan geçiyoruz.” diye konuştu.