Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Yenidoğan bebekler için 22 bin fidan dikildi

ESKİŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE ESKİŞEHİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN

ESKİŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan “Her Yenidoğana Bir Fidan” protokolü çerçevesinde bugüne kadar toplamda 22 bin fidan dikildi.

Eskişehir Şehir Hastanesi ile Yunus Emre Devlet Hastanesinde doğan her bebek adına devam eden protokol, 2019 yılından bu yana sürüyor. Farklı dikim dönemlerinde Turgutlar mevkiinde bin 750 fidan, 15 Temmuz Şehitler Ormanı mevkiinde 4 bin fidan, Karapazar mevkiine 5 bin 50 fidan, Kanlıpınar mevkiine 5 bin 100 fidan ve son olarak da Yeniakçayır mevkiine 6 bin 100 fidan olmak üzere, bugüne kadar toplamda 22 bin fidan dikildi.

Konuyla ilgili açıklamada, “Eskişehir Şehir Hastanesi ile Yunus Emre Devlet Hastanesinde doğan her bebeğin annesine, taburcu olmadan önce bebeği adına düzenlenmiş fidan sertifikası takdim edilmekte olup dikim mevsimi geldiğinde sertifika teslim edilen her bir bebek için 1 fidan dikilmektedir. Üzerinde barkot bulunan sertifika ekrana okutulduğunda, fidanın bulunduğu ormanın konumu görülebilmektedir. 2023 yılı Eylül ayında geçerlilik süresi dolan söz konusu protokol; 18 Ocak 2024 tarihinde Eskişehir İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici ile Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin arasında yeniden imzalanarak yürürlüğe konuldu” denildi.