Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Bağcılar’da VEX – Uluslararası Robotik Yarışması düzenlendi

BAĞCILAR BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN VEX ROBOTİK YARIŞMASI’NDA TÜRKİYE, AZERBAYCAN, KAZAKİSTAN VE KUVEYT’TEN 100 TAKIM YARIŞTI. RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLAN ETKİNLİKTE BAŞARILI OLANLARA ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ.

BAĞCILAR BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİNDE

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen VEX Robotik Yarışması’nda Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuveyt’ten 100 takım yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte başarılı olanlara ödülleri takdim edildi.

Bağcılar Belediyesi tarafından 13-14 Ocak tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük robotik yarışması olan “VEX – Uluslararası Robotik Yarışması” düzenlendi. Göztepe Spor Kompleksi’nde gerçekleşen organizasyona Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuveyt’ten 16 farklı şehir olmak üzere 100 takım katıldı. Bilime meraklı nesillerin teknoloji ve mühendislik alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla yapılan turnuvada yarışmacılar, tasarladıkları robotlarla çeşitli görevleri başarmak için mücadele etti. İki gün boyunca süren yarışma sayesinde öğrenciler teknik, liderlik, girişimcilik ve problem çözme yeteneklerini geliştirme fırsatı buldu. Etkinlik sonunda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

“Milli teknoloji ve yenilik girişimini kararlılıkla sürdürüyoruz”

Programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Ülkemizde artık Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bilimsel araştırma ve teknoloji üretmede gıpta ile bakılan projelere kavuşuyor. İlhamımızı yaptıkları çalışmalarla tarihin yönünü değiştiren El Cezeri, Ali Kuşçu, İbn-i Sina ve Cabir gibi değerlerimizden alıyoruz. Sağlıktan ulaşıma, savunmadan eğitime, sanayiden uzaya birçok alanda başlatılan yerli ve milli teknoloji ve yenilik girişimini kararlılıkla sürdürmekteyiz” dedi.