Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Teknoloji devleri Danimarka’da yeni robotik merkezi açıyor

Bu haberin fotoğrafı yok

Teradyne Robotics şirketleri olan Universal Robots (UR) ve Mobile Industrial Robots (MiR), gelişmiş robotik alanında sinerjiyi artırmak ve inovasyonu hızlandırmak için genel merkezlerini paylaşacak.

Danimarkalı işbirlikçi robot şirketi Universal Robots ve Danimarkalı otonom mobil robotlar üreticisi MiR, Danimarka’nın Odense kentindeki 20 bin metrekarelik yeni genel merkezlerinin açılışını kutladı.

Teradyne Robotics Grup Başkanı Ujjwal Kumar konuyla ilgili “Bu yeni genel merkezin açılışı, robotik inovasyonda lider iki şirketi bir araya getirdiğimiz için Teradyne Robotics için önemli bir dönüm noktasıdır” dedi. “Halihazırda yüksek talep gören teknolojik kabiliyetlerimizi geliştirmek için artık en uygun ortama sahip olacağız” şeklinde değerlendirmede bulundu.

MiR Başkanı Jean-Pierre Hathout, yeni robotik merkezi hakkında ise “Yeni merkezimiz, inovasyonu teşvik etmek için tasarlandı ve ekiplerimizin otomasyonda öncü çözümler geliştirmesi için mükemmel bir ortam sağlıyor. MiR, büyük ve global müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için teknolojimizi sürekli geliştirerek malzeme taşıma konusunda tek durak noktası olmaya kararlıdır. Yakın zamanda piyasaya sürdüğümüz yapay zeka destekli MiR1200 otonom palet taşıyıcı bu kararlılığın bir örneğidir. Çabalarımızın dönüştürücü etkisine tanıklık etmekten ve MiR ile UR’nin sunduklarını bu son teknoloji tesiste müşterilerimize ve ortaklarımıza sergilemekten heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Universal Robots Başkanı Kim Povlsen de şunları belirtti: “Kuruluşumuzdan bu yana UR, binlerce müşteri ve yüzlerce ekosistem ortağı için tercih edilen bir platform haline geldi. Bu güzel bina, güçlü tasarım felsefemizi yansıtıyor ve herkes için, her yerde otomasyon sunma misyonumuzu sürdürmemiz için bize mükemmel bir konum sağlıyor.”