Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

911 Arama Kurtarma ve Dağcılık Topluluğundan Büyük Başarı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 911 Arama Kurtarma ve Dağcılık Topluluğu, Edirne’de düzenlenen “Balkan Ülkeleri Üniversiteler Arası Arama Kurtarma Yarışması”nda üçüncü ve Çadır Kurma Etabında ikinci olarak dereceye girdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi

Edirne Valiliği, Trakya Üniversitesi ve AFAD tarafından düzenlenen Balkan Ülkeleri Üniversiteler Arası Arama Kurtarma Yarışması; 9 Balkan Ülkesi, 15 Üniversite ve 168 öğrencinin katılımıyla 20-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Edirne’de düzenlendi. Yarışmaya katılan öğrencilere AFAD ekiplerince 3 gün boyunca eğitim verildi. Teorik ve pratik eğitimleri tamamlayan ekipler, enkaza giriş, enkazda çalışma, yapay tırmanma, çadır kurma ve doğada arama kurtarma etaplarındaki yarışmalara katıldı.
Yarışmada, Bosna Hersek’ten Uluslararası Sarajevo Üniversitesi birinci, Kosova’dan University Ukshin Hoti Prizren ikinci, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 911 Arama Kurtarma ve Dağcılık Topluluğu ise üçüncü olarak dereceye girdi. Akredite sivil toplum kuruluşları arası çadır kurma etabında ise 911 Arama Kurtarma ve Dağcılık Topluluğu ikinci oldu. Yarışmaların ardından Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi’nde ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren ekiplere kupa, katılım belgesi ve hediyeleri verildi.