Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

“GÜCÜMÜZÜ TARİHSEL KÖKLERİMİZDEN ALIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak kurtuluş yolunu açtığına vurgu yaparak, “Halkın iradesine, yurttaşın özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş bir toplum olma iddiamızı sürdürüyoruz. Gücümüzü tarihsel köklerimizden alıyoruz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkarak Türk milletini bağımsızlığa götüren Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yaktığını vurgulayan Başkan Köybaşı, mesajında şunları dile getirdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak kurtuluş yolunu açtı. O’nun açtığı yolda devrim ve ilkelerinin ışığında yürüyoruz. Gücümüzü tarihsel köklerimizden alıyoruz.
19 Mayıs Atatürk’ün ve Ulusumuzun yazgısının kesiştiği bir dönüm noktasıdır.
“Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” sözü 19 Mayıs’ın ruhudur.
19 Mayıs’ta “Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür bölünemez” inancı vardır.
19 Mayıs’ta “Egemenlik Kayıtsız şartsız milletindir” diyen güç vardır. Cumhuriyet vardır.

ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN BEKÇİSİYİZ
Halkın iradesine, yurttaşın özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş bir toplum olma iddiamızı Cumhuriyet-Laiklik-Demokrasi altın üçgenini koruyarak sürdürüyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin bekçisiyiz. Hiç kimse şunu unutmasın; Cumhuriyet Halk Partisi’nin dokularında Kuva-yi Milliye’nin ruhu vardır. Bizler ulusal Kurtuluş Savaşı’nı verenlerin çocuklarıyız. O savaşı verenler güzel bir Türkiye’yi inşa etmek için verdiler. Bağımsız bir Türkiye’yi inşa etmek için verdiler ve bizler o mücadelenin sahipleri olarak yolumuza devam edeceğiz. Atatürk’ün köhnemiş fikirlere karşı Türk milletini ileri götürecek gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!”