Bu gün sabah kalktım, elimi yüzümü yıkamak için musluğu açtığımda tıss diye bir ses. Artık pek sürpriz sayılamaz. Alışkanlık oluştu. Yine boru patlamıştır dedim. Facebook sayfamı açtığımda tahminimin doğru olduğunu paylaşımlardan gördüm.

Paylaşılan fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ana boruların patlamasıyla asvalt yol da büyük zarar görmüş. Malumunuz bu ilk değil. Aynı hat üzerinde geçen yıldan bu tarafa defalarca arıza meydana geldi. Belli ki mevcut borular miadını doldurmuş. Patlayan borunun tamiri sorunu çözmüyor, sadece öteliyor.

Bu durumda yapılması gereken şey su isale hattının yenilenmesi. Konu ile ilgili çalışma yapılıp yapılmadığı açıklanırsa ve eğer yapılıyorsa işleyişin takvimi kamuoyuna duyurulursa bizde rahatlarız. Boşuna sinirlerimiz gerilmez. Bir süre sonra düzeleceğini düşünür sabır çekeriz. Aksi halde her arızada sorumlulara rahmet okumaya devam ederiz.

Ne dersiniz? Zor olmasa gerek küçük bir açıklama.

VEKİLLERİN PERFORMANSI YETERLİ Mİ?

Balıkesir; 2018’ de yapılan son seçimde 9 milletvekili ile mecliste temsil edilmeye başlandı. Bu vekillerin 5 tanesi iktidar partisinden. Diğerleri muhalefet partilerinden. Şimdi sokağa çıksak ve önümüze çıkana sorsak kaçı tanınır sizce?

Bir yılı aşkın zamandır milletvekilliği yapan vekillerimiz ülkemiz ve Balıkesir’imiz için hangi çalışmaları yapmışlar, kaç kanun teklifi hazırlamışlar, ilimizin gelişmesi için hangi kaynakları yaratmışlar bileniniz var mı?

Basına yansıyan birkaç cılız haberde vekillerimizi kız isterken, güreşçilerin önünde poz verirken, düğün dernek gezerken görüyoruz. İnanın sayın valimiz hepsinin toplamından daha fazla çalışıyor. En azından basına yansıyan bu.

Sayın vekillerimiz, sizden daha fazla gayret bekliyoruz. Beş yıl çabuk geçiverir. Bir bakmışsınız seçim zamanı gelivermiş. Siyasette kalıcı olmak ve memleketimize hizmet etmek istiyorsanız ki şüphemiz yok, elinizi çabuk tutun. Bundan sonra daha fazla çalışarak açığı kapatın. Kolaylıklar diliyorum.

Sağlıcakla kalın…