Sındırgı’ya bağlı Çıkrıkçı köyünde annesini öldüren cinayet zanlısı jandarmaya annesi için kayıp ilanı verdi. Sındırgı ilçesinde annesini öldüren katil zanlısının jandarmaya annesinin kaybolduğu ihbarında bulunduğu öğrenildi. 17 Temmuz 2015 tarihinde Sındırgı Alayaka Jandarma Karakol Komutanlığına müracaat eden F.K. isimli şahıs annesinden bir haftadır haber alınamadığını ve hayatından endişe duyduğunu bildirdi.

ÇELİŞKİLİ İFADE VERMİŞ

Jandarma Karakol Komutanlığının müracaat tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aradığı F.K.S.’nin bulunması için Sındırgı Cumhuriyet Savcılığı yapılan çalışma kapsamında F.K.S.’nin oğlu H.K. ile birlikte yaşadığı bilgisine ulaştı. Kayıp F.K.S.’nin kalp hastası olduğunu belirleyen ekipler, F.K.S.’nin kayıp olduğu tarihten itibaren kalp ilaçlarını almadığı tespitinde bulunarak kayıp şahsın sistemden ilaçlarını almadığını ve yaşamadığı değerlendirmesinde bulundu. Kayıp şahsın birlikte yaşadığı oğlu H.K.’nin birçok sabıkasının bulunduğu ve şiddete meyilli bir kişi olduğunu ve annesinin kaybolmasıyla ilgili ifadelerinin çelişkili olduğunu değerlendiren jandarma ekipleri, kayıp şahsın oğlu H.K.’yi şüpheli olarak görmeye başladı.

BİR ANLIK SİNİR DEDİ

Ekiplerin yaptığı çalışmada Sındırgı Cumhuriyet Savcısının talimatıyla kayıp şahsın ev ve eklentilerinde yapılan kazıda, kayıp şahsa ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları bulundu. Bulunan ceset ölüm sebebi ve kimliğinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Meydana gelen olayla ilgili olarak yapılan araştırmalar sonucunda maktulün oğlu şüpheli H.K. ile yapılan görüşmede, annesi ile aralarında anlaşmazlık nedeniyle tartışma çıktığını söyledi. H.K. sorgusunda bir anlık sinir ile annesini bıçaklayarak öldürdüğünü ve evin arka bahçesine gömdüğü itirafında bulundu. Olayda kullandığı bıçağı nereye attığını hatırlayamadığını belirten H.K. olaydan sonra birkaç gün evde kaldığını ve kaçarak Manisa’ya gittiğini ifade etti. Olayla ilgili hazırlanan tahkikat evraklarıyla birlikte adli makamlara sevk edilen şüpheli H.K tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine teslim edildi.

KOMŞULARI OLANLARI ANLATTI

Sındırgı’ya bağlı Çıkrıkçılar Köyü’nde 3 yıl önce oğlu tarafından öldürülen ve evinin bahçesine gömüldüğü yeni ortaya çıkan kadının komşuları  konuştu. Cinayete kurban giden Fadime Korkmaz Sevinç’in komşuları; maktulün tarlasını sattığını ve parasını oğlu Halil Karadağlı’ya vermek istemediği için öldürüldüğünü ileri sürdü. Komşuları, maktulün oğlu tarafından öldürüleceğini kendilerine söylediğini iddia ettiler. Oğlu Halil Karadağlı tarafından öldürülen yaşlı kadının komşuları üç yıl önce gerçekleştirilen olayla ilgili bildiklerini anlattı. Köyde oturan Yusuf Eryılmaz ve eşi; maktul Fadime Korkmaz Sevinç’in iyi bir komşu olduğunu belirterek, zanlının annesini tarla parasını alamadığı için öldürdüğünü söylediler.
Katil zanlısı Halil Karadağlı’ya lanet okuyan maktulün komşuları, şahsın psikopat olduğunu da iddia etti.
Cinayet sonrası yaşlı kadının evin bahçesine gömüldüğü haberini duyunca şok geçirdiklerini ifade eden Yusuf Eryılmaz, “Yaşlı kadının oğlunun biri askerde öldü, İkinci oğlu ise hanımından boşandı, psikopat gibi bir şey oldu. Afedersiniz insana benzer bir yeri yoktu, psikopattı. Anasını öldüren insan iyi olur mu? Annesi normal bir kişiydi. Nasıl bir vicdan var da öldürdün. Bir de evin bahçesine gömmüş” diye konuştu.

BİZ O’NU ANTALYA’DA BİLİYORDUK

Yusuf Eryılmaz, yaşlı kadının Antalya’da çocuk baktığını zannettiklerini vurgulayarak, “Cezası yok diye yakalanıyor bu. Arayan soran yok diye getiriyorlar buraya, ondan sonra burada gösteriyor gömdüğü yeri. Öldürülen komşumuz çocuk bakıyor Antalya taraflarında denildi. Ama kendisi görülmedi, arkasını da soran olmadı. İki tane kardeşi var onlar da arayıp sormadılar. Nasıl öldürdün, nasıl yaptın, nasıl gömdün buraya kadar getirmişler, olayı göstertmişler. Nasıl öldürdüğünü söyletmişler burada” diye konuştu.
Komşu Yusuf Eryılmaz’ın eşi de, yaşlı kadının oğlu tarafından öldürüleceğini daha önceden dile getirdiğini belirterek, “Komşumuzdu burada. İyi bir kadındı, hiç kimseye zararı yoktu buralarda. Tarla satmış, tarla parası yüzünden kavga etmişler herhalde. Para alacağım diye annesini öldürmüş. Annesinden para alacakmış, para istiyormuş. Kendisi “benden para istiyor, tarla derdine beni gebertecek bu” diyordu. Fadime abla katil zanlısı oğlunu idare ediyor, para veriyordu. Ancak malesef tam da dediği gibi oldu. Fadime abla rüyalarımıza giriyordu. En azından şimdi mezarı belli olacak. Gidip dua edeceğiz. diye konuştu.