Başkan Hasan Avcı, Köylüköy, Pamukçu, Kesirven, Aynaoğlu, Dereköy, Ortamandıra, Aslıhantepecik mahallelerinde yapılan asker düğünlerinde vatandaşla bir araya geldi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, hafta sonu kırsal mahallelerde yapılan asker düğenlerine katılarak Altıeylül’lü gençleri Peygamber Ocağı’na uğurladı.

Başkan Hasan Avcı, Köylüköy, Pamukçu, Kesirven, Aynaoğlu, Dereköy, Ortamandıra, Aslıhantepecik mahallelerinde yapılan asker düğünlerinde vatandaşla bir araya geldi. 63 Altıeylüllü genci vatani görevlerini yapmak üzere Peygamber Ocağı’na uğurladı. Başkan Avcı’yı coşku ile karşılayan mahalleli memnuniyetini dile getirdi. Duygusal anlar yaşayan asker aileleri, kendilerine değer verdiği için, asker düğününe katılımda bulunduğu için Başkan Avcı’ya teşekkür etti, mutlu olduklarını belirttiler.

BU MANZARA BENİ DUYGULANDIRDI

Başkan Hasan Avcı asker düğünlerinde gördüğü manzara karşısında duygulandığını ifade ederek ‘ Bizde bu vatan millet aşkı varken bu milleti kimse parçalayamaz’ dedi. Sözlerine ‘Asker milletin asker evlatları’ diye başlayan Avcı şunları söyledi; “Askerine Peygamberinin ismini veren Mehmetçiğim diyen, asker ocağına Peygamber Ocağı diyen bir milletin evlatları. Dedeleri, ecdadı vatan borcunu yerine getirdi, bugün de torunları düğüne gider gibi, alaya gider gibi şenlik içinde uğurlayan bu vatanın evlatları.. Türk Milleti böyle necip, böyle güzel bir millet. Biz bu milletin ferdi olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Biz sıradan diğer milletler gibi gün geçiren toplum olamayız. Çünkü biz Sultan Alpaslan’ın, Sultan Fatih’in, Yavuz Sultan Selim’in nesliyiz.. Ulubatlı Hasan’ın size selamı var, Sultan Fatih’in selamı var. Sultan Alpaslan 1071’de kefenimi giyerek ben bu yola çıktım, bugün savaştan korkanlar benimle gelmesin. Ama bugün benimle beraber gelenlerle Allah beraberdir demiş ve kendisinden 7 kat büyük bir orduyu yenerek Anadolu’nun kapılarını bu millete açmış.  Yeryüzünde böyle başka bir millet var mı bilemiyorum. Kaç haftadır asker eğlencelerine katılıyoruz. Askere giden gençlerimizi şanlı bayrağımızın altında, düğüne gider gibi uğurluyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerde bu şuur olduktan sonra, çocuklarınızda bu şuur olduktan sonra, bu milleti kimse bölemeyecek, parçalayamayacak. Kardeşlik hukukumuza kimse zarar veremeyecek.” dedi.

Başkan Avcı Altıeylül’lü gençleri uğurlarken “Sevgili gençler bu Milletin, memleketin sizlere ihtiyacı var. Bu memleketin, bu memleketi karşılıksız seven sizin gibi genç delikanlılara ihtiyacı var. Şan ve şerefle dolu Türk Milleti, bundan sonra da öyle olacaktır. 1071 Sultan Alparslan ile bu topraklara, girdiğimizde bu millete vicdanı, insafı ve insaniyeti öğrettik. Mazlumların hep umudu olduk, bundan sonra da mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz. Şair diyor ya;

‘Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.

Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,

Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın!

İşte İslam’ın son kalesi olan Türk ordusu inşallah hiçbir zaman yıkılmayacak, yenilmeyecek. Evlatlarını askere yollayan anaları babaları görüyorsunuz. Göğüslerini kabartmış, çocukları anlı-şanlı giyinmiş, sanki düğüne giden, sanki alaya giden insanlar gibi uğurluyorlar. Yarınlar bizimdir, yarınlar Türk Milleti’nindir. Gençlerimizin, askerlik vazifesini yerine getirip kazasız belasız gidip dönmelerini diliyorum. Sağlıkla gidin, sağlıkla gelin. Geceniz mübarek olsun.” dedi.

AVCI’DAN DEMOKRASİ JESTİ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Pamukçu asker düğününde ayrıca demokrasi jesti yaptı. Altıeylül ilçesine Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Esin Balıbek’i onore ederek Pamukçu’lu gençlere asker hediyesi vermek üzere davet etti. Başkan Avcı ve Balıbek’in gençlerle hatıra fotoğrafı geceye demokrasi damgasını vurdu.

Yorumlar
Yorum Yazmak İçin Tıkla


Yorum yapın

ÖNEMLİ: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle https://gazetekspres.com/ sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ: 89.252.187.71)