Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 444 40 10 numaralı çağrı merkezinden talep oluşturan yatalak hastalara nakil hizmeti sağlıyor.

 

BAŞKAN YILMAZ TALİMAT VERDİ

Öncesinde Kültür Daire Başkanlığı içerisinde müdürlük olarak yer alan Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla geride bıraktığımız Mayıs ayından itibaren daha organize bir şekilde hizmet vermesi amacıyla daire başkanlığı statüsüne getirildi.

 

ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; 5 soğutmalı 4 cenaze kapasiteli cenaze nakil aracı, 1 ambulans, 1 de sağlık tırıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Tüm araçlarıyla 444 40 10 numaralı çağrı merkezine talep oluşturan vatandaşlara ücretsiz hizmet sağlıyor

 

SAĞLIK YATIRIMLARI TAM GAZ

Ekip araçları İlçeler arası ve il dışı cenaze nakil hizmeti, hastaneye ulaşım zorluğu çeken yatalak hastalara ise hastane nakil hizmeti sağlıyor. Ayrıca İl ve Karesi İlçe Sağlık Müdürlüğü ile koordineli olarak talep edilen ilçelere sağlık tırı gönderen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 2 kadın radyoloji teknikeriyle meme kanseri taramaları yapmayı da sürdürüyor.

 

THY İLE CENAZE NAKİL PROTOKOLÜ İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

 

2020 yılı içerisinde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Türk Hava Kurumu (THY) arasında yapılacak olan protokole, uzak illere cenaze nakillerinin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesi için görüşmeler devam ediyor.