AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil ÇELİK TBMM Genel Kurulunda bütçe üzerine konuşma yaptı.

 

Milletvekili Çelik, yaptığı konuşmada 2002 yılından bu yana AK Parti hükümetleri döneminde, her alanda inanılmaz hizmetlere imza atıldığının altını çizerek, “AK Parti İktidara geldiğinde Cumhuriyetimizin 79. Yıldönümü kutlanırken, 79 yılda yapılan hizmet ve eserler, 17 yıllık hükümet sürecinde, neredeyse ikiye katlanmış, halkımızın istifadesine sunulmuştur. 2002 yılından bu yana inşa edilen okul sayısına, hastane sayısına, bölünmüş yol ve otoyollara, barajlara, köprülere, Milli Savunma unsurlarına baktığımızda bu eserleri görmemek için özel gayret sarf etmek gerekir. AK Partiden önceki dönemde yapılmayan birçok eser ve hizmet hayata geçirilirken, karşımızda her zaman olduğu gibi istemezükçüler yine işbaşındadır.

 

AK PARTİ ÇAĞA AYAK UYDURUYOR

Bizler hizmet ve eser üretiyoruz, onların bir kısmı İHA ‘ara karşı çıkıyor, bir kısmı otoyollara, köprülere, Kanal İstanbul’a karşı çıkıyor, bir kısmı da türlü türlü bahanelerle tank palet fabrikasına karşı çıkıyor. Netice olarak bütün bunlar yapılırken de gayrı safi milli hasılamız artmış, ihracatımız katlanmış, enflasyon ve faiz tek hanelere düşmüş ve ülkemizde büyük bir ekonomik canlılık sağlanmıştır. Demokrasilerde iyi işleyen bir yargı sisteminin varlığı elzem olduğu gibi aynı zamanda sosyal ve ekonomik kalkınmanın da vazgeçilmez unsurudur. Adalet Bakanlığı’mızın 2019-2023 yol haritasını oluşturan, Yargı Reformu Strateji Belgesi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmıştır. Demokrasinin özünü oluşturan, hukukun üstünlüğü ve ifade özgürlüğü için; bağımsız, tarafsız, adil, etkili ve hızlı bir yargı sistemi esastır. Buna göre; liyakat ve performansı esas alacak şekilde atama, nakil ve terfi sistemi, yargıda hedef süre uygulaması, icra-iflas sistemi, noterlik hizmetleri, avukatlık mesleki yeterliliğin arttırılması, hukuki güvenliği arttırıcı tedbirlerin alınması, arabuluculuk uygulamaları gibi çeşitli düzenlemelerle, adalet alanındaki reform ve uygulamalar, çağın gereklerine göre geliştirilmektedir” dedi.

 

“TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNDEN UZAKLAŞTIRAMAMIŞLARDIR”

Ekonomide yaşanan dalgalanmalar, yaptırım tehditleri ya da bölgesel belirsizlikler Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştıramamıştır diye konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Adil Çelik “Türkiye Cumhuriyeti, sadece ülkemizin değil, ülkemize umut bağlayan mazlum coğrafyaların, dost ve kardeş ülkelerin de güvenliği ve huzuru için her zaman güçlü ve dimdik ayakta olmak zorundadır. Bizler büyük bir gururla Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaya hazırlandığımız bu dönemde Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği tam bağımsız, güçlü, çağdaş ve modern Türkiye hayalini gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Adalet, Milli Savunma, Hazine ve Maliye Bakanlıklarımız ile Yargıtay ve Danıştay Başkanlıklarımızın, ayrıca 2020 yılı merkezi yönetim bütçesinin tamamının devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.