Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2020 yılı Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında Bakan Mehmet Cahit Turhan’a Balıkesir Merkez’de inşaatı devam eden Havalimanın isminin Kuvayi Milliye Havalimanı olması için teklifte bulundu.

TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında söz alan Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin Kuvayi Milliye’nin başkentinin Balıkesir olduğunun altını çizerek; ‘’Balıkesir bölgesinin bir Milletvekili olarak, siyaset üstü bir bakış açısıyla merkezde inşaatı devam eden havalimanın adının ‘’Kuvayi Milliye Havalimanı’’ olmasını Balıkesir halkı adına talep ediyorum. Çünkü Balıkesirimiz Kuvayi Milliye ruhunun ilk kıvılcımının yakıldığı, Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında kilit rol oynayan şehirdir.’’ ifadelerini kullandı.

02.09.2019 tarihinde konuyla alakalı olarak TBMM Başkanlığı’na bir kanun teklifi verdiğini de hatırlatan Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir’de inşa edilecek önemli bir yapıya Kuvayi Milliye isminin verilmesinin Balıkesirli hemşerilerinin hakkı olduğunu savunarak sözlerine son verdi.