Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Lunapark alanının satışıyla ilgili çıkan kararı değerlendirdi.   CHP’den iki üyenin meclis toplantısına katılmamasının nedenlerini bilmediklerini belirten Şehirli, meclisten çıkan satış kararına rağmen konuyu mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

 

 

CHP Grubu olarak lunapark alanının satılmaması yönünde tavır göstermelerine rağmen partilerinden iki belediye meclis üyesinin oturuma katılmaması sonucunda satış kararı çıktığını ifade eden Şehirli, meclisten çıkan satış kararına rağmen mahkeme kanalıyla satışı durdurmaya çalışacaklarını söyledi. Şehirli, “ Gümüşçeşme Mahallesi’ndeki lunapark alanındaki arsanın satışıyla ilgili basın açıklaması yaptık. Basın açıklamasında da burasının meydan, park şeklinde değerlendirilip şehre kazandırılmasını ve satılmaması gerektiğini söyledik. Bu düşüncelerimizi de halkımızla paylaştık. Bir gün sonra yapılan meclis oylamasında 44-44 beraberlik çıktı. Başkanın oyu iki oy yerine geçildiği için lunapark alanının satılması yönünde karar çıktı.  Bizim meclis üyelerimizin tamamının oylamaya katılması gerekiyordu. Mazeretli olan arkadaşlarımızın toplantıya katılmaması sonucunda böyle bir sonuç ortaya çıktı. Fakat bu olayın peşini bırakmış değiliz, bununla ilgili mahkeme yoluna gideceğiz. Altıeylül İlçe Başkanlığı olarak avukat arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor ve önümüzdeki hafta başında girişimde bulunacağız” dedi.

 

“MAZERETLERİNİ BİLMİYORUZ”

CHP’li Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Belediye Meclis Üyesi Halime Nalan Korkmaz’ın toplantıya katılmamasıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Şehirli, “Gelmemesiyle ilgili ne tür bir mazeretlerinin olduğunu tam olarak bilmiyoruz. İl başkanımızın bu konuda mutlaka bir girişimi olacaktır. Onların da açıklamaları olacaktır” dedi.