Balıkesir’de son aylarda fake sosyal medya hesapları üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne sistemli olarak linç kampanyası yürütülüyor. Onlarca şikayete ve mağduriyete rağmen hesapları kimlerin kullandığı ve yönlendirdiği bulunamıyor

 

DEVLETİN İTİBARINI ZEDELİYOR

 

Yeni Söz, Cemile Sevinc ve diğerleri… Sosyal medyada birilerini hedef gösterip toplum nazarında küçük düşürüyor. İftiralar, yalanlar deyim yerindeyse atış serbest… Yaptıkları paylaşımlarla özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve vekili Yasin Sağay’ı hedef alan fake Yeni Söz hesabı, toplum nazarında hükümetin ve devletin de itibarını zedeliyor.

 

SEÇİLMİŞLER HEDEF TAHTASINDA

 

Başkan Yücel Yılmaz’ı FETÖ’cü, vekili Sağay’ı da çeteci ve mafya olarak lanse eden fake Yeni Söz, bir de dalga geçer gibi devlet yetkililerini göreve davet ediyor. Öte yandan fake Yeni Söz’e karşı politika güden Cemile Sevinc ise gazetecileri ve bazı siyasileri hedef gösteriyor. Karşılıklı atışmalar sonucunda malesef kan bile aktı.

Devlete olan güveni sarsmayın

 

Buradan Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Başsavcımız Alparslan Aslan’a ve İl Emniyet Müdürümüz Cengiz Zeybek’e sesleniyoruz: Lütfen seçilmiş kişilere fake hesaplardan linç kampanyası başlatan, kan akmasına sebep olan bu kişileri bulun, hukuk çerçevesinde yargılanmalarını sağlayın. Yoksa birileri çıkıp çakma hesaplarla terör propagandası da yapar, toplumu farklı yönlere çekebilecek paylaşımlarda. Herkes herkesi hedef gösterebilir.

Devlet büyüklerimiz bu saldırılar kendi şahıslarına yapılsaydı eminiz ki çok kısa zamanda bu fake hesapları kimlerin kullandığını ortaya çıkarırdı. Lütfen toplumu yanlış yönlendiren bu kişileri aynı hassasiyetle bulun ve insanların devlete olan güvenini sarsmayın…

Yorumlar
Yorum Yazmak İçin Tıkla


Yorum yapın

ÖNEMLİ: Haberlere yapılan yorumlardan kesinlikle https://gazetekspres.com/ sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret veya ahlak dışı kelimeler içeren yorumların ip adresleri güvenlik açısından kayıt altına alınmaktadır. (IP ADRESİNİZ: 89.252.187.71)