Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

MESUT ERAY MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray, Altıeylül’deki Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. “Altıeylül’ün öz evladıyım” diyen Eray, tüm muhtarlardan destek istedi

Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye

AK Parti’nin aday tanıtım programında açıkladığı Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan adayı gösterilen Mesut Eray, Altıeylül muhtarlarıyla tanışma toplantısında bir araya geldi. Toplantıya, MHP Altıeylül İlçe Başkanı Alper Okçelik, AK Parti Altıeylül İlçe Yönetim ve Teşkilat üyeleri ile Altıeylül’deki Mahalle Muhtarları katıldı. Programda açılış konuşması gerçekleştiren MHP İlçe Başkanı Alper Okçelik şunları söyledi; “2024 yerel Seçimlerinde, Türkiye Yüzyıl’ında Altıeylül Cumhur İttifakı Başkan Adayımız Mesut Eray Altıeylül’e hizmet vermek için hayırlı bir yola çıktı. Siz değerli muhtarlarımızın desteğiyle, Mesut Eray’ın OSB’de yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla, vizyonu ve birikimiyle, tabi ki sizlerin de desteği ile Altıeylül’ü Türkiye’de örnek belediyecilik aşamasına getireceğiz.”

“SİZLERLE ÇOK DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”

Altıeylül’ü yönetmeye talip olduğunu söyleyen Mesut Eray, Altıeylül Muhtarları ile yapılan tanışma toplantısında kendini tanıtırken; “Ben Altıeylül’ün öz evladıyım, babam Ayvatlar Mahallesinden İmam Hatip Lisesi Hocası Hasan Hoca, annem Ovaköy’lü Nurcan Hafız” dedi. Eray sözlerine şu şekilde devam etti; “Çok kıymetli MHP Altıeylül İlçe Başkanım, Ak Parti Altıeylül İlçe Teşkilatı, Altıeylül’ün kıymetli muhtarları hepinize hoş geldiniz diyorum. Birçok muhtar arkadaşım ile teşriki mesai yaptık, kendileri beni tanıyor. Ben yine de kendimi tanıtmak istiyorum. Ben Altıeylül’ün öze evladıyım. Ayvatlar köyünde doğmuş bir ailenin evladıyım. Babam İmam Hatip Lisesi hocalarından Hasan hoca, rahmetli annem Ovaköy’den Nurcan hafız. İlk, orta ve lise eğitimimi Balıkesir’de tamamladıktan sonra Kara Harp Okulu’ndan Sistem ve Makine Mühendisi olarak teğmen rütbesiyle mezun oldum. 2013 yılında da Albay rütbesiyle kendi isteğim ile emekli olarak siyasi hayata atıldım. Altıeylül Belediyesi kurucu Meclis Üyesi ve kurucu Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. Bu dönem içerisinde ALGEM de dâhil olmak üzere, çevre projesi, komşuluk projesi gibi projelere imza attık. Sosyal belediyecilik alanlarında üç ayrı ödül kazandırdık. Zamanın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın uygun görmesi üzerine Organize Sanayii Bölgesi Bölge Müdürü olarak göreve başladım. Bu görevi 8 yıl sürdürdüm. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, Genel Merkezimin kararlılığıyla, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin de destekleriyle, Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekillerimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İl Başkanımızın tensipleriyle, 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Altıeylül Başkan Adayı olarak gösterildim. Öncelikle bana inanan, destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Siz demokrasimizin mihenk taşları, muhtarlarımız, seçilen ama partili olmayan sizlerle beraber çok daha iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.”

“ŞEHİRDE ÜRETİM VARSA KALKINMA BAŞLAR”

Şehrin kalkınmasının üretim ve istihdam ile gerçekleşeceğinin altını çizen Eray;“Belediye Başkan Yardımcılığı görevim esnasında üretim ve istihdamın önemine dikkat çekmiştim. Bir şehirde üretim var o şehir kalkınmaya başlamıştır. Kalkınmayı bir tabureye benzetirsek, taburenin üç ayağı vardır. Birinci ayağı Sanayi, ikinci ayağı Üniversite, üçüncü ayağı ise güçlü bir Yerel Yönetim’dir. Bu üçayak güçlü ise tabure sağlam yere oturur ve o şehrin kalkınmasından söz edebiliriz. Biz Sanayi tarafında yer aldık Allaha şükür sanayi ayağında güzel işler yaptık. İlk başladığımızda 4800 kişi çalışıyordu şimdi 18 bin kişi çalışıyor. 95 fabrika vardı şimdi 165 fabrika var. İnşallah 58 fabrika daha gelecek, yaklaşık 15 bin kişi daha iki yıl içerisinde istihdam sağlayacak. Ben bunları niye söylüyorum, çünkü klasik siyasetçi söylemlerinin ötesinde insanlarımızın gönlüne girebilmek için, o halkın geleceğini teminat altına alabilmek yolunda projeler üretmek lazım. Biz o projeleri 8 yıl boyunca ürettik, şimdi bunu Altıeylül Belediyesi ile entegre ederek daha güzel projelere imza atmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın Altıeylül için de müjdeleri var. Edindiğimiz deneyimler ve vizyon sayesinde, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hareket ederek, Altıeylül’ü Türkiye Yüzyılı Şehirleri içerisinde, bir marka şehir haline getirmek istiyoruz”şeklinde konuştu. Muhtarlarla tanışma toplantısı karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti. Program sonunda toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.