TÜGVA Balıkesir İl Kadın ve Aile Koordinatörlüğü, Üniversite, Lise, Ortaokul il Hanım koordinatörlüğünün ortaklaşa düzenlediği program, Balıkesir Çocuk Köyünde gerçekleştirildi.  Programa Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mutlu Aydemir, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, pek çok Üniversite ve Lise öğrencileri katıldı.

 

Program kahvaltı programından önce Vekil Aydemir ve Vekil Uygur’un öğrencilerle sohbeti ile başladı. Ardından başlayan kahvaltı esnasında sırasıyla, Kadın Ve Aile, Üniversite, Lise ve Medya koordinatörleri kendilerini tanıttılar.

 

Türkiye Gençlik Vakfı Balıkesir İl Kadın Ve Aile Koordinatörü Sinem Çilenti; “Biz bu programı hazırlarken; TÜGVA ailesi olarak kendimizi anlatmayı, amacımızı hissettirmeyi, yeni gelen öğrencilerimize sıcak bir ortam sağlamayı, Vekillerimizle birlikte öğrencileri bir araya getirmeyi, onlara (hanımlara) hem cesaret aşılamayı hem de gençlik olarak neler beklediğimizi Vekillerimize anlatmayı amaçladık.” Dedi.

 

Kahvaltıda söz alan Milletvekili Mutlu Aydemir konuşmasında; öğrencilik ve öğretmenlik yaptığı döneminden bahsetti. Aynı salon içerisinde açık ve kapalı hanımlarla bir arada olmanın mutluluğunu dile getirdi. Hayatta en çok önem verdiği 3 şeyin; Kitap okumak, Dil öğrenmek ve Aile ilişkileri olduğunu vurgulayan Vekil Aydemir, En çok öğretmen olmayı sevdiğini dile getirirken Hanımların gözlerindeki ve yüzündeki ışıltının, genç ve dinamik yapının çok hoşuna gittiğini belirtti.

 

Arından Milletvekili Belgin Uygur; Üniversite yıllarından, o dönem yapmış oldukları direnişten, daha sonra yapmış oldukları direnişin 1 yıl başarılı olduğunu ancak sonrasında kılık kıyafet yönetmeliği uygulaması sebebi ile başörtüsünden dolayı yaşadığı zorlukları dile getirdi. Staj döneminde yaşadığı sıkıntıları anlatan Vekil Uygur Balıkesir ve Balıkesir’in yakınındaki illerin 20 yılda çok değiştiğini ve geliştiğini vurguladı.

 

Her iki Vekil de TÜGVA yönetimine güvendiklerini dile getirerek, öğrencilere tavsiyelerde bulundular.

 

Program sonunda Vekillere TÜGVA Balıkesir’e ait Asr Suresinin yazılı olduğu tabloları takdim edilerek, TÜGVA rozetleri takıldı.