“Maths4All” “Herkes için Matematik” projesi Zağnospaşa Ortaokulu’nda geçekleşti. Ekip ile 5 gün süresince misafirlerle birlikte zaman geçirerek okulun, ve ülkenin tanıtımına olumlu katkılar sağladılar.

 

 

Zağnospaşa Ortaokulu Müdürü Cüneyd Akçura, Proje koordinatörleri İngilizce Öğretmeni Huriye Gündüz, Matematik Öğretmenimiz Pervin Çalık ve projede görevli öğretmenlerden oluşan ekip ile 5 gün süresince misafirlerimizle birlikte zaman geçirerek okulun, ve ülkenin tanıtımına olumlu katkılar sağladılar.

Bu süreçte okul Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile halk oyunlarımızı ve müziğimizi tanıtarak; Zağnospaşa Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Geleneksel oyun olan Mangalayı tanıtarak; Balıkesir ve çevresinde bulunan tarihi ve külterel yerlere geziler düzenleyerek; kültürümüze ait “Ebru” sanatını tanıtıp uygulamalarını sağlayıp, kendi yaptıkları çalışmaları kendilerine hediye ederek; Türk mutfağının yöresel tatlarında ikram ederek; görenek ve inançlarımıza uygun davranarak; Türk Milletini ve hayat tarzını Türk kültürünü yansıttılar.

Misafirler ile Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Çelik ve makamlarına ziyaret gerçekleştirildi.