Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Avrupa şampiyonu Emre Sakçı, Selçuk’ta öğrencilere örnek olacak

Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda 50

Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada Avrupa şampiyonu olan Emre Sakçı, Selçuk’ta düzenlenecek yüzme kurslarında öğrencilere örnek olacak.

Selçuk Yüzme Havuzu işletmecilerinden Fenerbahçe ve Milli takım antrenörleri Türker Oktay ve Bahar Oktay’ın sporcusu ve işletme ortağı olan Emre Sakçı, Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılmakta olan Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada 26.92’lik derecesiyle Avrupa şampiyonu oldu.

“Yeni Emre Sakçı’lar yetişecek”

Türk yüzme tarihinde ilke imza atan Emre Sakçı’nın antrenörleri Türker Oktay ve Bahar Oktay, bu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler. Oktay, Emre’nin başarılarının devam edeceğini belirterek, “24 Haziran Pazartesi günü Yüzme Havuzunda başlayacak olan yüzme kurslarının bitiminde başarılı olacak sporcu adaylarından, kulübümüze seçmeler yapılacak. Ocak ayına kadar tamamlanacak olan Kapalı Yüzme Havuzunda kışında yüzme eğitimi verilecek ve Selçuk’tan da yeni Emre Sakçı’lar yetişecek” dedi.

Başarılı Milli Sporcu Emre Sakçı Türkiye’ye döner dönmez Selçuk Yüzme Havuzunda geleceğin şampiyon adayları ile imza gününde bir araya gelecek.

Filiz Başkan’dan tebrik

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Milli Yüzücü Emre Sakçı’nın Sırbistan’da düzenlenen Su Sporları Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak elde ettiği paylaşımı tebrik etti.

Selçuk Belediyesi ile Olimpik Performans Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokol ile geçtiğimiz yaz Fenerbahçe ve Milli takım antrenörleri Türker Oktay ve Bahar Oktay tarafından verilen yüzme dersleri 24 Haziran Pazartesi günü yeniden başlayacak.