Adanademirspor karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyeti masaya yatırırsak ‘kötünün iyisi’diyebiliriz.

Şöyle ki; hepimizin malumu alt yapıdan gelen tecrübesiz isimler ile elde kalan tecrübelilerden kurulu dar bir kadromuz var. En nihayetinde Adanademirspor gibi bu ligin şampiyonluk adaylarından bir ekip karşısında bu kadar eksik ve yetersiz bir kadro ile mücadele ediyorsanız netice çok daha vahim olabilirdi. Ve şunu da unutmayalım Adanademirspor gibi ligin en zorlu deplasmanlarından bir tanesinde oyunun 52. Dakikasına kadar direnebiliyorsan ve o dakika içinde hakemin uydurduğu bir penaltı ile kalende golü görüyorsan en azından bu ileriki haftalar için umut verici..

Birde unutmadan bu ligin düşme potasında gösterilen ekiplerinden birisiyiz. Ama şu da var Eskişehirspor, Bursaspor için bu lig çok daha zor..Ve yine unutmadan yönetimin yapacağı çalışmalar eğer olumlu neticelenirse açılacak olan transfer tahtası ile bu ekibin içine 3-4 tecrübeli ismi monte ettiğin zaman paçayı yırtarsın.

Neticede ilk haftayı eli boş tamamladık. Bundan sonra ki içerde oynayacağımız Erzurum Belediyespor, ardından deplasmanda karşılaşacağımız Altay ve sonra büyük ihtimalle Hadise Konseri nedeni ile Akhisar’da oynayacağımız Ümraniye maçlarından alacağımız neticeler Balıkesirspor’un bu sezon yol haritasının göstergesi olacaktır.

(Bu arada Adanademirspor maçı öncesinde Başkan Kadir Dağlı ve taraftar grubu arasındaki gelişmeleri ise şimdilik izlemekle yetiniyorum. Yeri ve zamanı gelince tabiki bizimde bu ve buna benzer konularla ilgili görüşlerimiz olacak.. Mesela Hadise Konseri biletleri gibi..!)