Ligin ilk haftasında alınan neticeler sonrasında Balıkesirspor ile birlikte toplamda 7 takım sahadan eli boş döndü… İlk hafta fikstürdeki yerimiz 16. Sıra..

Şimdi önümüzde durumun daha da şekilleneceği kritik 3 hafta  var.

Bu hafta kendi sahasında ki İstanbulspor  ilk yarısını 2-0 mağlup bitiren ve ikinci yarıda bulduğu gollerle geri dönüş yapan Erzurum Belediyespor ile kendi evimizde karşılaşacağız.

Erzurumspor kadrosu ile bu ligin en iyi ekiplerinden birisi görüntüsünde olmasına rağmen İstanbulspor önünde ilk yarıda ortaya koyduğu futbol çok iç açıcı değildi. Özellikle defans çıkışlarında gelişi güzel toplarla rakip alana geçiş yapıyorlar, orta sahada ki kozları Taylan’ın ise aklı hala süper ligde kalmış görüntüsü çiziyor!!.

Ligin 3.haftasında ise Altay ile deplasmanda karşı karşıya geleceğiz. Ligin ilk haftasında Ümraniyespor’a kendi evlerinde 3-1 mağlup olan Altay kadro olarak iyi olmasına rağmen kondisyon olarak daha lige hazır görüntüsü vermedi.

İlk 4 maçlık periyotun son maçında ise kendi evimizde lige muhteşem bir başlangıç yapan Ümraniyespor ile kendi evimizde karşı karşıya geleceğiz ki; Ümraniyespor Altay önünde ortaya koyduğu futbol ile ligin en güçlü ekiplerinden bir tanesi olduğunu gösterdi.

Şimdi bu üç maçta Balıkesirspor ne yapar diye soracak olursanız. Cevap; çok bir şey yapamaz..Tamam bizimde elimizde Vukoviç,Glumac,Okan,Furkan,Foxi, Doğa gibi kaliteli ve tecrübeli isimler var ama gençlerimizin bu ligi  şu anda kaldırmaları mümkün değil. Adanademirspor karşısında ilk yarıda iyi direnmemize rağmen ikinci yarıda kondisyon olarak ta geriye düşünce durumu net olarak gördük.

Netice de Altay maçına kadar transfer tahtasını açamaz ve takviye yapamazsak fatura direk Başkan Kadir Dağlı’ya kesilir..!