Dün sosyal medyanın iki tane fenomeni vardı. Birisi, Kim Milyoner Olmak İsterprogramında 1 milyonluk ödülün sahibi olan henüz 19 yaşındaki Arda Ayten ile yokluklar içinde Balıkesirspor’un liderlik koltuğuna oturmasında önemli bir rol oynayan Başkan Kadir Dağlı..

Her ikisinde ortak özelliği ‘cesaret’.

Şimdi gelelim Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’nın takım otobüsünün dümenine geçerek çektiği videonun sosyal medyada ‘fenome ’ paylaşımlar arasına girmesine.

Aslında, Kadir Dağlı, kayyuma gidecek Balıkesirspor’un başkanı olduğu günden bu yana dümendeydi.. Birileri anca Boluspor galibiyetinden sonra fark etti..!

Sezon başında bende dahil hemen hemen herkesin ‘delimi bu adam, bunca borç harç içinde ki Balıkesirspor’a  başkan mı olunur. Hele hele Belediyenin desteği olmmadan. Bu resmen çılgınlık ’dediğimiz Kadir Dağlı, hiç kimsenin alamayacağı maddi ve manevi riskleri üzerine alarak takımı bu noktaya getirdi. Tabiki bu yolda kendisine eşlik eden yönetim kurulu üyeleri Umut Kırtıl, Sefer Çoşkun, Alper Şayakçı, Mert Diker gibi ön saflarda mücadele eden isimlerde var. Bu isimlerinde hakkını teslim etmemiz gerekli.. Onlarda en az Başkan Kadir Dağlı kadar bu yolda tüm maddi ve manevi riskleri üzerlerine aldılar.

Bu arada bir günlük de olsa liderlik keyfini sürüyoruz., Ama şunu unutmamak gerekli. Lig uzun bir maraton ve iki maçta liderlik koltuğuna oturduğun gibi, iki maçta düşme potasına girebilirsin .Yine hatırlatmakta fayda var; Balıkesirspor’un bu sezon hedefi ‘kümede kalmak’.

Şimdi Balıkesirspor’a öcü gibi bakanlar şapkayı önüne koyup bir kez daha düşünmeli..! Balıkesir’imizi Türkiye platformunda temsil eden başka bir markamız var mı?. Yok. O zaman lütfen hala maddi açıdan ölüm kalım savaşı veren Balıkesirspor yönetimine destek verin..Vekin ki; belli mi olur lig sonunda çok farklı manzaralarla karşılaşabiliriz.. Bilmem anlatabiliyor muyum..