Malumunuz neredeyse 6 yıldır Büyükşehiriz..

Bu ne anlama geliyor?.

Balıkesir 6 yıldır tüm ilçeleri ile birlikte bir bütün olarak değerlendiriliyor.

Balıkesir’e dışardan bakanlar Bandırma’yı da, Edremit’i de, Ayvalık’ı da Balıkesir olarak adlandırıyor.

Peki durum böyle mi?.

Değil..

Maalesef özellikle Bandırma ve Edremit bu konuda Balıkesir’den ayrı durmak için özel bir çaba sarf ediyor.

Şimdi bunun Balıkesirspor’la alakası ne diyenleriniz olabilir.

Açıklayayım.

Balıkesirspor bu kentin üst ligde oynayan tek takımı ( Diğer takım Bandırmaspor ise 2.ligde)  Bugüne kadar takıma sahip çıkılması yönündeki tüm algı sadece Büyükşehir ve merkezdeki Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin yapması gerekir gibi bir düşünce içindeyiz.

Şimdi size çok ilginç bir konuyu aktaracağım.

Edremit’in CHP’li Belediyesi mesela..

Geçenlerde Hukuk İşleri için 1 milyon olan ödeneğini 60 milyon liraya çıkardı. Yuhh dediğinizi duyar gibiyim. 60 milyonluk ne hukuk işi olabilir ki..? İki lafın birinde Atatürk’ü ağzından düşürmeyen aynı CHP’li Edremit Belediyesi 60 milyon Hukuk işlerine ayırırken 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için açtığı fotoğraf sergisinde ise paslanmış ve kırılmış panoları kullandı..!

(Resimde görüldüğü üzere)

Bunları neden aktarıyorum. Bu ilin tamamını Türkiye’nin önemli platformunda temsil eden Balıkesirspor, bu zihniyetler için zurnanın son deliği iken cukkalama yapmaya çok müsait olan Hukuk İşleri 60 milyon bütçe görebiliyor. Ayrıca Hukuk İşlerine 60 milyon ayıran ve kendileri Atatürk’ün arkasına saklayan bu zihniyet maalesef Ulu Önder’e en büyük saygısızlığı da yapabiliyor.. Bizde bekliyoruz ki; Balıkesir olarak bütün halinde hareket edelim, bu şehrin en önemli markasına hep birlikte sahip çıkalım..!

Hikaye..!