Henüz 19 yaşında olan Rahmi Anıl Başaran bu sezon Balıkesirspor forması ile harikalar yaratıyor. U17 takımında oynarken o zamanın kulüp başkanı Feyyaz Çiftçi’nin profesyonel yaparak A takıma kazandırdığı Rahmi Anıl Başaran şu ana kadar attığı 3 golle takımın en skorer futbolcusu durumunda.

Can Cangök’ün teknik direktörlük döneminde A takım kadrosuna alınan ama bir türlü forma şansı bulamayan Rahmi, daha sonra Giray Bulak döneminde de forma yüzü göremedi.

Bu sezon başında transfer tahtasının kapalı olması ile birlikte belki biraz da zorunluluktan formayı sırtına geçiren Rahmi, çıktığı her maçta öylesine bir performans gösterdi ki; şu anda hem Türkiye Süper Ligi hem de yurt dışından çok ciddi takipçileri var.

Tabiki Rahmi Anıl Başaran’ın çok kısa sürede büyük yok kat etmesinde teknik patron Ali Tandoğan’ın büyük emeği var. Bu güne kadar ne Can Cangök nede Giray Bulak, Rahmi gibi genç bir yeteneği oynatma cesaretini gösteremezken Tandoğan hiç çekinmeden formayı Rahmi’ye teslim etti ve onun tarzına uygun bir taktikle sahada kalmasını sağladı. Durum böyle olunca da hem Türk futbolu hemde Balıkesirspor bir yıldız kazanmış oldu..

HEDEF KÜMEDE KALMAK.

Giresunspor galibiyeti sonrasında ligin 5.sırasına yerleştik. Şu andaki puan sıralamasına göre play-off içindeyiz. Buraya kadar herşey normal. Ama şunu tekrardan hatırlatmakta fayda var, bu lig 34 haftalık uzun bir maraton. Bu ligin karı var, kışı var. Sakatlığı var, cezalısı var. İlerleyen günler ne getirir, ne götürür bilemeyiz. Ayrıca ilerleyen günlerde çok daha önemlisi içerdeki futbolcuların alacakları var..! Onun için hedefi yine kümede kalmak olarak tutalım. Fazlası olursa ne ala..!

OĞLUM SANA SÖYLÜYORUM..!

Balıkesirspor bu sezon gerçekten mucizelerin takımı oldu. Eskişehirspor’la birlikte kesin düşer gözü ile başlanan ligde şu anda 5. Sırada. Şunu çok iyi biliyorum ki, uzun haftalar ligin bu sıralamalarında devam etsin seyircide bir şekilde tribünlere gelecek. Durum böyle olunca da umarım birileri de Balıkesirspor için biraz daha fazla gayret ederek elinden tutar..! Oğlum sana söylüyorum, gelinim sen anla..!