En nihayetinde önümüzdeki cumartesi günü sezona Adanademirspor deplasmanı ile başlıyoruz.

Bu maç öncesinde Balkes’in teknik patronu Ali Tandoğan basın toplantısı düzenledi. Gazetemizin spor sayfasında basın toplantısının detaylarını okuyabilirsiniz. Ben kısa ve net olarak basın toplantısındaki gözlemimi aktarayım; Ali Tandoğan öncelikle Balıkesirspor için bir şans. Futbolculuk dönemlerinden kalitesini bildiğimiz Ali Tandoğan, karakter olarak da ‘adam gibi adam’.. Tüm gerçekleri açık yüreklilikle ortaya koyuyor ve tüm zorluklara rağmen inançlı..

UEFA’dan gelen transfer yapabilirsiniz bilgilendirmesinden sonra bazı arkadaşlar tahtanın da açık olduğunu ve hemen transfer yapılabileceğini anlamış veya durumu böyle algılamış. Öncelikle şunu bir netliğe kavuşturalım. Transfer açık, ama tahta kapalı.

Şu anda eski futbolcularımızdan 6’sı tahtanın açılması için gerekli imzaları verdiler. 2 futbolcu ile ilgili sıkıntı devam ediyor. Yönetimde bu iki futbolcu ile anlaşma zemini arıyor. Yani durum kritik.

Aslında ayak direten bu iki eski futbolcumuz şunu çok iyi bilmeli.. Eğer bu takım küme düşerse herkesin alacağı yalan olacak..! Akıllı adam imzayı verir ve öyle yada böyle alacağını bugün olmasa da ileri ki günlerde tahsil eder..

Ve bu durum altında kısaca şunu belirtelim.; Balıkesirspor için ilk 4 maç hayati önem taşıyor. Alt yapı destekli çıkacağımız bu maçlardan alınacak puan veya puanlar ileriki haftalarda ki yol haritamızın da göstergesi olacak. Burada özellikle UÇK’da dosyası bulunan eski futbolcularımıza, taraftarlarlarımıza ve biz basına büyük fedakarlık düşüyor. Bazı şeyleri görmeyeceğiz, duymayacağız ve sineye çekeceğiz. Ama bu demek değil ki; lig sonuna kadar bu böyle gidecek. Eğer işler planlandığı gibi gitmez ve akıl oyunları insanların şahsi çıkar oyunlarına dönüşürse en azından bende Balıkesirspor’da ki tüm gelişmeleri en sade ve şekilde tüm çıplaklığı ile açıklayacağım. Şimdi ise fedakarlık sabır zamanı..

(Bu arada unutmadan Balıkesirspor’un iyiliği için bir süredir sustuğumuz bir konu var. Kaptan-ı deryanın ruh hali. Dün patlama yapacaktı ama tecrübeli isim Cengiz Güneş frene bastı ve büyük bir felaketi önledi. Yarın öbür gün ben ve Güneş frene bassakta patlamış olabilir..!Neticede hava sıcak malum frenler ısınır basarsın…Tutmaz… Hani bir kaçtır uyarıyoruz, anlayamıyorsunuz sanırım yarın öbür gün patlamış frenle biz basın mensupları da bir yerlere dalarsak; aaa bu kaza neden oldu demeyin..! Tedbirinizi alın..)