Burada o parti bu parti, o isim bu isim meselesi yapacak halimiz yok..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her Balıkesir’e gelişinde olmazsa olmaz nedir?.

Balıkesirspor atkısının boynuna takılması ve mitingi bu atkı boynunda yapması.

Peki ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdardoğlu’nun gelişinde durum farklı mıdır. Takibi hayır. Onunda atkısı uçaktan inen inmez boynuna dolanır. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Balıkesir’e geldiğinde boynuna fluar bağlanmaz..O da Balkes atkısı ile girer miting alanına..

Belediye Başkanı seçimlerini kazananların olmazsa olmazı nedir? Balkon konuşması öncesi otobüsün tepesine çıkmadan önce boynuna anlı şanlı Balkes atkısı takması.

Balıkesir siyasi tarihinde bugüne kadar Belediye Başkanı olup ta seçim vaadlerinin içine Balıkesirspor’u koymayanını görmedik..

***       ***       ***

Balıkesirspor şu ana kadar bir mucizeyi gerçekleştiriyor. İşin iç yüzünü bilmeyenler bu takımın ilk 2 sıradan şampiyon olacağını bile dillendiriyor. Ama kazın ayağı hiçte öyle değil. Futbol ve futbolcu kalitesi, teknik ekip kalitesi mükemmel ama maddi durum ciddi ötesi..!

Şu ana kadar Başkan Kadir Dağlı ve yönetimdeki birkaç isim değil ellerini, kollarını tüm bedenlerini taşın altına sokmuşlar ve o taş öylesine ağır ki altında eziliyorlar. Kendi işlerini, güçlerini bırakmışlar Balıkesirspor’u yaşatmak için büyük mücadele veriyorlar. 3 kuruş verenin kapısında bekliyorlar..! Bunu neden yapıyorlar.? Manyak mı bu insanlar.? Tabiki hayır. Bunu Balıkesir’in en değerli markası için yapıyorlar.

Peki şu ana kadar bu işe destek vermesi gereken atkıcılar ne yapıyor..?

Uzaktan seyredip ‘ölü taklidi’ yapıyorlar. Sanırım, armut piş ağzıma düş istiyorlar..!

Bu takım süper lige çıkacak kapasitede beyler. Eğer süper lige kapağı atarsak Balıkesirspor’un bütçesi bu ilin bir çok ilçe belediyesinin bütçesinden fazla olacak. Kapınızı bile çalmaya gerek olmayacak. Gelin hep birlikte bir el atın ve bu takımı güle oynaya süper lige çıkaralım.

Haaa; “bize ne kardeşim Balıkesirspor’dan”diyorsanız; o zaman adama sorarlar o atkıyı neden taktırıyor ve takıyorsunuz..?!