Banvit’in, Bandırma Basket’in sponsorluğundan çekilmesinden sonra kulübe Teksüt sponsor oldu.. Yollarına bu marka ile devam edecekler..

Banvit’te, Teksüt’te Balıkesir’in Türkiye çapındaki önemli markaları. Fabrikaları Bandırma’da olduğu için doğal olarak bu bölgedeki kulüplere destek oluyorlar.

Bence Banvit ve Teksüt kadar Balıkesir’in Türkiye’de son zamanlarda yükseliş gösteren bir başka markası var.. Özerhisar..

Yıllar önce öz dayım Turgut Umut’un da mandırasında çalıştığı ve hala akrabalık düzeyinde ilişkileri olan bu markanın sahipleri ile tanışma fırsatımda oldu. Kendileri bu markamızın gelişimi ile ilgili önemli araştırmalar yapıyorlar. Ayrıca çok prensipli bir çalışma tarzları var.

Şimdi bunları neden yazıyorum. Malum konumuz Balıkesirspor..Yine malumumuz ki; bu sezon belki de kulüp tarihinin  maddi açıdan en sıkıntılı dönemini geçireceğiz. Amaç; bu zor şartlarda marka değeri çok yüksek olan TFF 1.Ligde kalabilmek. Bunun içinde kesinlikle transfer tahtasının açılması şart. Transfer tahtasının açılması ise tabiki geriye dönük olarak bazı futbolculara ödeme yapmamızla ilgili. Lafı fazlaca eveleyip gevelemeden sadede gelirsek; Teksüt, Bandırma Basket’e çok yakıştıysa, Balıkesirspor’a da isim sponsorlu olarak Özerhisar yakışmaz mı.? Tabiki bu konuda öncelikle Başkan Kadir Dağlı ve yönetimin ağır toplarının bir randevu talep ederek bu firma sahipleri ile görüşmesi gerekir..