Balıkesirspor bu kentin olmazsa olmazı. Kimilerine göre ‘en değerli marka’, kimilerine göre ‘sevda’.

Tribünler boş olsa da şu çok açık ve net Balıkesir il genelinde Balkes her zaman gizli gündemdir..

Balıkesir’de yaşayan bizler kendi sosyal hayatımızla ilgili olarak Balıkesir’de ki herhangi bir konu ile ilgili gündemi yakınan takip ederiz ama şu çok açık ve net Balıkesir’de yaşayan yüzbinler hemen hemen hergün Balıkesirspor’u kesin takip eder. Kulüp içinde ne olup bitiyor, bu hafta maç kiminle, futbolcuların performansı, yönetim içindeki kişilerin davranışları vb..

Türkiye’nin en üst 2 liginden birisi olan TFF 1.Ligin kemik takımı olan Balıkesirspor’un her maçı 5 sezondur televizyondan canlı olarak yayınlanıyor. Balıkesir’de hiçbir kurum ve kuruluş yok ki ulusal tv kanalarında bu kadar yer alsın veya konuşulsun.

Bu sezon bildiğiniz gibi yönetim kendi çabaları ile bu kulübün yaşaması için gerekli parayı temin etme yollarında büyük bir savaş veriyor. Hemen hemen her gün yeni bir proje ile maddi kaynak yaratmanın peşindeler. İşte bu kaynaklardan birisi de Atatürk Stadında ki reklam panoları. Maçlara belki yeterince seyirci gelmiyor olabilir ama yüzbinler ekran başında maçı seyrediyor. Şimdi düşünün; ulusal bir televizyon kanalına 1 dakikalık reklam vermek istiyorsunuz. Bir fiyat alın bakalım nasıl bir fatura ile karşı karşıya kalacaksınız. Biliyorum ki; dudak uçuklatan rakamları görürsünüz. Balıkesirspor’un Atatürk’te ki maçlarında stad panolarında reklamınız olduğu zaman maç içinde dakikalarca reklamınız gözükecek ve bu reklam cüzi bir para karşılığında yapılacak.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Balıkesirspor bu şehrin takımı . Reklam panolarında gördüklerimizde en değerli markalar..