Son zamanların trendi, adından medyada söz ettirmek isteyen kuruluşların ilk başvurduğu program İLHAM VERENLER…

Forbes adında bir dergi ilham veren gençler adına “30 Altı 30” adında program düzenliyor.

Düzenlenen törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Mehmet Kasapoğlu, gençlerin vizyonu, çalışkanlığı ve heyecanının kendileri için her zaman büyük motivasyon kaynağı olduğunu belirterek, “Burada da görüldüğü gibi gençlik en büyük gücümüz. Gençlerimizin altına imzasını attığı tüm işlerde, güçlerini, potansiyellerini ve zenginliklerini her zaman görüyoruz. Bu anlamda “30 Altı 30” programının ödül töreninde, bulunduğu sektörde, ilgilendiği alanda öne çıkmış, lider konumuna gelmiş gençlerimizin başarılarına şahitlik etmekten büyük mutluluk duyduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Dünyanın ve Avrupa’nın en genç nüfusuna sahibiz. Bu nedenle de gençlerimizin çağın gerektirdiği niteliklerle donanması ve bu çerçevede imkânlara erişime açık olmasını hazırlamak bizim en büyük önceliklerimizden. Gençlerimizin sahip olduğu vizyon takdire şayan”. Diye konuştu.

Konuşmasının bir kısmıydı bunlar. Sayın Bakanımızı takdire şayan konuşmasından dolayı alkışlıyoruz. Ancak çok tartışılan asla yakıştırılmayan tilki konusu var ki ne yazık ki o geceye dair bütün emekleri yerle bir eden cinsten.

Daha reşit olmadan barlarda şarkı söylemekle mesleğine başlayan şarkıcı Aleyna Tilki’nin “30 Altı 30” içinde gösterilmesi hayretler uyandırdı.

Nasıl uyandırmasın ki; klipleri subliminal mesajlarla pedofili hastalığının gündemimize yerleşmesini sağlayan cins programlamalardan oluşurken, bu sosyal mühendislik projelerini ödüle layık göstermek akıl alır gibi değil.

Akıllarda hep aynı soru “Hangi katkısıyla gençlere ilham veriyor, hangi doğrularıyla örnek gösterilmeyi hak ediyor?”

Eğitim hayatı düzensiz, Türkçeyi düzgün kullanamayan, kurduğu cümleyi anlamanın mümkün olmadığı, bilgi düzeyi yerlerde sürünen, sanata, kültüre hizmet eden bir icraatı olmayan, yerli ve milli bir değer uğruna çaba göstermeyen, bu toprakların rengini, ahengini, kültürünü yaptığı sanat görünümlü çalışmalara yansıtmayan bir kişiliğin Türk Gençliğine nasıl bir ilham kaynağı olacağını ve gençliğimizi zehirlemeyi amaç edinen bu kuklalarla çağın dayattıklarıyla nasıl baş edeceğimizi düşünmeden edemiyorum.

Gençliğimize yapılan bu tip saldırılara ülkedeki her kesimin yan yana gelip tepki vermesi gerekiyor, bu işin muhalefeti yok, bu kötü gidişe hep beraber dur demek zorundayız. Televizyon dünyasının daha fazla reyting uğruna   kurgusal ahlâksızlığı bu denli yaygınlaştırmasına müsaade etmemeliyiz. Neden mi “Bugün Cumartesi, yarın Pazar sonra pazartesi olacak.” Gibi saçma sapan twitine 35 bin beğeni alan,  kliplerinde cinselliği ön planda tutan ve toplumu dejenere eden sahsiyetleri sanatçı zannedip taçlandıran gençliğimiz için çok geç olacak…