Nuno dosyası, Akar dosyası derken liglerin başlamasına 10 gün kaldı.

1 aylık Afyon kampını hafta başında tamamlayarak şehre dönen Balıkesirspor çalışmalarına Ali Hikmet Paşa Tesislerinde devam ediyor. Şu ana kadar Menemenspor ve yarıda kalan Afyonspor hazırlık maçları ile lige gidecek olan Balkes’te bu sezon tek hedef ‘kümede kalmak’..

Taraftar merak ediyor; transfer tahtası açılacak mı?.

Şunu iyi biliyorum ki; 2 Eylül olan son güne kadar Başkan Kadir Dağlı ve A takımı elinden geleni yapıyor. Peki ya tahta açılmazsa elimizdeki kadro bu ligde kalmak için yeterli olur mu?.

Duygusal davranmak bize bir yarar getirmez.. Çok zor gözüküyor. Peki; imkansız mı derseniz. Hiçbir şey imkansız değildir..!

Örneğin gecen sezon Eskişehirspor şu anda bizim vereceğimiz mücadelenin bir benzerini yaşadı. Ligin ilk yarısında tamamen alt yapıdan oluşan futbolcular ile sahaya çıktı. Takımın tüm ihtiyaçlarını ES-ES’ e gönül veren taraftarları karşıladı. Hatta anı bileti olarak basılan ve tanesi 20 liradan satışa sunulan biletlerden Eskişehirliler 30 binin üzerinde satın aldı. Bu ve buna benzer bir çok organizasyon ile en azından ikinci yarı tahtayı taraftarı ile birlikte açtırmayı başaran Eskişehir kümede kalmayı başardı. Yine  aynı Eskişehirspor iç sahada 10 binden aşağıya seyirciyle oynamadı. İlk yarı deplasmanda tek puan bile alamasalar da, en az 20 otobüs deplasmana gittiler. Bu örneklemeyi neden veriyorum; şimdi kahve köşelerinde akıl veren ve kendini Balıkesirspor taraftarı ilan eden kesim var ya o kesim, işte tam sizin içinde fırsat zamanı. Akıl vereceğinize alın kombinenizi, alın Hadise konseri biletini Balkes’e destek olun.. Her ne kadar zaman zaman benim yazdıklarım ve söylediklerimden rahatsızlıklarını kendi sosyal medyaları ve şahsi hesapları üzerinden ‘sert cümleler’ ile eleştirseler de Onkolikler taraftar gurubunun  kapı kapı dolaşarak Hadise konser bileti satmalarını çok önemsiyorum ve bunun diğer taraftarlara da örnek olmasını diliyorum.