Sembol Medya bünyemizde ki; YENİSÖZ Gazetemiz’de iki önemli habere imza attık.

Birincisi Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol Ayvaz’ın 600 bin liralık Audi A5 marka makam otomobili, ardında da Umum Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanı Hüseyin Özgen’in yine esnafın parası ile kendisine makam otomobili yaptığı son model BMW 5.25 otomobil..

Her ikisinin değeri neredeyse 1 milyonu geçik..!

Ben yıllardır hep şu tezi savunmuşumdur; “ Balıkesirspor bu şehre katma değer veren bir markadır. Balıkesirspor üst liglerde olduğu sürece Balıkesir’e gelecek olan taraftar grupları ekonomimize katkı sağlayacaktır. Bu bir üst lig olan Süper Ligde çok daha fazla katma değer anlamına gelir. Nitekim öylede olmuştur. Balıkesirspor, Süper Ligde olduğu sezon iki haftada bir rakip takımın taraftarları gün boyunca bu şehirde yemiş, içmiş para harcamıştır”.

Buradan yola çıkarak ağırlıklı olarak esnafın taraftarı olduğu, tribünleri çoğunlukla esnaf kesiminin doldurduğu Balıkesirspor’un bugün içinde bulunduğu ekonomik durum belli.. Başarabilirsek yine bizler,  başta Balıkesirliesnaflar olmak üzere Balkes’e gönül verenler, bu takımı ligde tutabilecek ekonomik geliri sağlayabiliriz..

Netice de hem taraftarı olan, hem de Balıkesirspor’dan katkı sağlayacak olan esnafın iki tane kredi koopetarifinin başkanı son model makam otolarına biniyorlar. Esnaf arasında bir kamuoyu araştırması yapalım ve soralım; “Başkanlar sizi temsilen bu araçlara binmeye devam etsinler mi; yoksa araçlar satılıp Balıkesirspor’a bağış mı yapılsın?.